04.04.2018 10:57

Finał „The Walking Dead” 8 ma być „epicki” i „prawdopodobnie zbyt mocny”

Gwiazdor i showrunner serialu „The Walking Dead” zapowiadają, że w finale 8. sezonu będzie się naprawdę dużo działo.

The Walking Dead 8
foto: materiały prasowe

„The Walking Dead” jest na antenie stacji AMC od 8 lat. 8. sezon powoli zmierza ku końcowi. Do wielkiego finału zostały jeszcze tylko 2 odcinki. Ta seria była ważna nie tylko ze względu na fabułę i często dramatyczne decyzje shworunnera, ale również z powodu 100. odcinka, którym rozpoczął się 8. sezon. Na przestrzeni kilkunastu odcinków wiele się zmieniło. Jak rozwiąże się konflikt między ludźmi Negana a okolicznymi osadami, w tym grupie Ricka? Andrew Lincoln, który wciela się w głównego bohatera i Scott M. Gimple - showrunner serialu postanowili uchylić rąbka tajemnicy. 

„The Walking Dead” sezon 8 - finał. Co się wydarzy?

16. odcinek 8. sezonu serialu pojawi się na antenie AMC już 15 kwietnia 2018 roku. W związku z tym twórcy zaczynają zachęcać widzów do oglądania, zdradzając szczegóły finału. Lincoln i Gimple rozmawiali z Entertainment Weekly, gdzie zapowiedzieli, czego widzowie mogą spodziewać się po ostatnim odcinku 8. sezonu „The Walking Dead”. Aktor był bardzo podekscytowany finałem, szczególnie walką Ricka z Neganem.

"

Powiedziałbym, że [finał] jest jak szwedzki stół. Myślę, że jest w nim wszystko. Ma dość tradycyjną strukturę, ale jest bardzo emocjonalny, przynajmniej taką mam nadzieję, bo tak czułem [podczas zdjęć]. Jest epicki. Ma się wrażenie, że coś domyka. Ale można również wyczuć, że otwiera drzwi wielu interesującym wątkom na przyszłość, co jest nietuzinkowe. Miejsce, w którym kręciliśmy [walkę Ricka i Negana] było fenomenalne i niezwykłe. Mam nadzieję, że na ekranie będzie wyglądać tak samo dobrze, jak podczas zdjęć.  "

Trochę mniej obrazowo, ale równie interesująco koniec 8. sezonu skomentował Gimple.

"

Jest bardzo mocny... Prawdopodobnie obecnie nawet zbyt mocny. To naprawdę niesamowity obraz tego, co mamy do zrobienia.   "

Mamy nadzieję, że 8. sezon nie zakończy się kolejnym rozsierdzającym widzów cliffhangerem. Osoby zaznajomione z komiksową serią „The Walking Dead”, mogą domyślać się, co czeka głównych bohaterów, ale należy pamiętać, że serial znacznie różni się od papierowego źródła. Słowa Lincolna i Gimple'a nawiązują do kolejnych sezonów, które mają ukazywać się na przestrzeni kolejnych lat. Jak zakończy się walka grupy Ricka z Neganem? Dowiemy się już 15 kwietnia 2018 roku. 

Będziesz oglądać finał 8. sezonu „The Walking Dead”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale The Walking Dead