Finałowa bitwa "Gry o tron" zostanie stoczona w Winterfell?

Natalia Hluzow
02.11.2018 15:27
Finałowa bitwa "Gry o tron" zostanie stoczona w Winterfell? Fot. materiały prasowe HBO

Wszystko wskazuje na to, że najważniejsze wydarzenia 8. sezonu "Gry o tron" rozegrają się na ziemiach Starków. Czy to właśnie tam stoczona zostanie finałowa bitwa serialu, w której ważyć się będą losy całego Westeros?

Po siedmiu sezonach walk, intryg, spisków, sojuszy, miłości i zdrad, jeden z najsłynniejszych seriali HBO zbliża się ku końcowi. Większość gwiazd "Gry o tron" pożegnała się już z pracą na planie serialu i teraz ma czas na podsycanie ciekawości fanów w wywiadach na temat finałowego sezonu. Wszelkie istotne tajemnice są oczywiście pilnie strzeżone przez HBO, jednak w ekskluzywnym materiale poświęconym "Grze o tron", który ukazał się na łamach "Entertainment Weekly", pozwolono sobie na rzucenie kilku wskazówek dotyczących wydarzeń, jakie rozegrają się w ostatnich odcinkach serialu.

"Gra o tron" - gdzie rozegra się finałowa bitwa?

Jeden z twórców "Gry o tron", David Benioff, zapowiedział, że wielka finałowa bitwa będzie ukazana z punktu widzenia kilku bohaterów podczas ich walki o przetrwanie. Benioff potwierdził też słowa Sophie Turner, która już wcześniej zdradziła, że w ostatecznej walce wszyscy zjednoczą się przeciwko wspólnemu wrogowi. Jak powiedział:

Ta bitwa będzie zawierała ostatni, desperacki zryw ludzkości przeciw Nocnemu Królowi i jego armii Białych Wędrowców. Budowaliśmy to od samego początku - to walka żyjących przeciwko umarłym. 

Artykuł zamieszczony w EW niemal jednoznacznie wskazuje na to, że bitwa, o której wspominali Benioff i Turner, rozegra się w grodzie Starków. Jak ujawnili członkowie ekipy, zdjęcia do bitwy w Winterfell realizowano w kwietniu 2018 przez 55 nocy, po czym niemal tyle samo czasu spędzono w studiu, kręcąc na green screenie sceny batalistyczne rozgrywające się na północy Westeros. Wyjawiono również, że podczas prac nad finałowym sezonem znacznie rozbudowano scenografię w lokacji, która gra tereny należące do Starków.

Ponadto, odnosząc się do bitwy w Wintefell, Piter Dinklage powiedział:

Jest brutalna. Sprawia, że Bitwa Bękartów wydaje się przy niej parkiem rozrywki.

Biorąc pod uwagę czas przeznaczony na przygotowywanie sceny batalistycznej osadzonej w Winterfell oraz jej skalę, o której wspomniał aktor wcielający się w Tyriona Lannistera, możemy zakładać, że właśnie ta walka będzie stanowiła zwieńczenie losów wszystkich rodów Westeros - ostateczną walkę żywych z umarłymi, z której zapewne bardzo niewielu bohaterów wyjdzie cało. 

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera?

Na razie HBO nie podało jeszcze oficjalnej daty premiery finałowego sezonu "Gry o tron". Wiadomo jedynie, że ostatnie 6 odcinków trafi na ekran w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.