25.10.2018 15:11

Forbes opublikował listę 10 najlepiej zarabiających aktorów serialowych

Magazyn "Forbes" przygotował listę 10 najlepiej zarabiających aktorów serialowych pracujących obecnie w telewizji. Którzy artyści mają najwyższe gaże?

Rick Grimes
foto: kadr z wideo

Największym zaskoczeniem na liście jest aktor znajdujący się na pozycji numer 10 - Andrew Lincoln, czyli Rick Grimes z "The Walking Dead". Mężczyzna otrzyma za 9. sezon produkcji gaże w wysokości 11 milionów dolarów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wystąpi on jedynie w 5 odcinkach nowej serii show o zombie. Być może aktor pojawi się jeszcze we flashbackach albo niespodziewanie wróci do roli w późniejszych epizodach. Na razie możemy jedynie wywnioskować, że Lincoln za występ w jednym odcinku inkasuje ponad 2 miliony dolarów. 

Pierwsze miejsca zajmują za to członkowie obsady "Teorii wielkiego podrywu", którego emitowany jest obecnie ostatni sezon. Każdy z nich otrzyma ponad 20 milionów dolarów za 24 występy w programie o nerdach. Tak za to prezentuje się cała lista:

  • Andrew Lincoln ("The Walking Dead") - 11 milionów dolarów
  • Ty Burrell ("Modern Family") - 12 milionów dolarów
  • Jesse Tyler Ferguson ("Modern Family") - 13 milionów dolarów
  • Eric Stonestreet ("Modern Family") - 13,5 miliona dolarów
  • Ed O'Neil ("Modern Family") - 14 milionów dolarów
  • Mark Harmon ("NCIS") - 19 milionów dolarów
  • Kunal Nayyar ("Teoria wielkiego podrywu") - 23,5 miliona dolarów
  • Simon Helberg ("Teoria wielkiego podrywu") - 23,5 miliona dolarów
  • Johnny Galecki ("Teoria wielkiego podrywu") - 25 milionów dolarów
  • Jim Parsons ("Teoria wielkiego podrywu") - 26,5 miliona dolarów

Którzy aktorzy serialowi zarabiają najwięcej?

Widzimy zatem, że lista jest zdominowana przez panów, którzy na co dzień występują w serialach "Modern Family" oraz "Teoria wielkiego podrywu". Obydwie produkcje liczą ponad 200 odcinków, a każdy z sezonów ma 22-24 epizody. Jak łatwo policzyć, Parsons i spółka zarabiają około miliona dolarów za jeden odcinek, czyli prawie dwa razy więcej, niż gwiazdy "Modern Family". 

Obecnie emitowany jest 10. sezon "Modern Family" i 12. "Teorii wielkiego podrywu", który jednocześnie będzie ostatnią serią produkcji o Sheldonie Cooperzei jego współlokatorach. W Polsce serial jest emitowany na Comedy Central. Premiera odbędzie się 27 października 2018 roku o 21:30.

Kiedy Andrew Lincoln odejdzie z The Walking Dead?

Do tej pory twórcy zapowiadali jedynie, że Rick pojawi się tylko w pierwszej połowie 9. sezonu "The Walking Dead". Twórcy postanowili w końcu podać konkretną datę śmierci Grimesa - odpowiedź na pytanie, jak twórcy serialu zabiją Ricka, poznamy 4 listopada 2018 roku, kiedy 5. odcinek 9. sezonu "The Walking Dead" trafi na antenę AMC. W Polsce premiera odbędzie się za pośrednictwem stacji Fox. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale The Walking Dead Teoria wielkiego podrywu