Frank Miller stworzy dla Netfliksa serial o legendach Króla Artura

Kamil Kacperski
29.03.2018 15:22
Frank Miller stworzy dla Netfliksa serial o legendach Króla Artura Fot. LFI/Photoshot/REPORTER

Twórca powieści graficznej „Mroczny Rycerz powraca” przygotowuje dla Netfliksa nowy serial, który ma opowiadać o przygodach Pani Jeziora znanej z legend o Królu Arturze.

Serial został zatytułowany „Cursed”, a przy pracy nad scenariuszem Millera wesprze Tom Wheeler. Netflix zamówił cały sezon, który ma liczyć 10 odcinków. Produkcja będzie adaptacją nadchodzącej powieści dla młodych dorosłych autorstwa Millera i Wheelera, która nosić będzie ten sam tytuł. Panowie pracują nad obydwoma projektami w tym samym czasie.

Akcja serialu będzie rozgrywała się w czasach legend o Królu Arturze, a główną bohaterką będzie znana postać z arturiańskiej mitologii, Pani Jeziora:

Odświeżona wersja Arturiańskiej legendy opowiedziana oczami Nimue, nastoletniej dziewczyny z tajemniczymi mocami, której przeznaczeniem jest zostać potężną (i tragiczną) Panią Jeziora. Po śmierci matki, Nimue nawiązuje kontakt z młodym najemnikiem Arturem, który ma za zadanie dostarczyć starożytny miecz niejakiemu Merlinowi. W trakcie podróży, Nimue stanie się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym czerwonym paladynom i ich królowi, Utherowi.

Nowe szaty króla

Wersja telewizyjna jest stworzona przez Franka Millera i Toma Wheelera, którzy są również producentami wykonawczymi serialu. Treść książki „Cursed” zostanie stworzona przez Wheelera, a Miller zajmie się ilustracjami. Tytuł ma trafić do sprzedaży na jesieni 2019 roku. Twórca „300” opowiedział, że arturiańskie legendy są dla niego wyjątkowe:

Zawsze byłem oczarowany mitologią otaczającą Króla Artura. Zwłaszcza Nimue wydawała mi się interesująca. Legendy arturiańskie mogą być interpretowane na wiele sposobów - od uroczych historii dla dzieci jak „Miecz w Kamieniu”, do przerażających tworów, takich jak „Ekskalibur”.

Niestety, na razie Netflix nie zdradził daty premiery serialu. Jednak obecność Millera jako scenarzysty już teraz gwarantuje, że warto na „Cursed” czekać.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.