Scenariusz „Gry o tron” dostępny w sieci! Potwierdza, kto przeżył finał 7. sezonu

Natalia Hluzow
08.08.2018 11:51
Scenariusz „Gry o tron” dostępny w sieci! Potwierdza, kto przeżył finał 7. sezonu Fot. kadr z serialu "Gra o tron"

Finał 7. sezonu „Gry o tron” przyniósł wiele zaskoczeń, a także wiele niewyjaśnionych pytań. Odpowiedź na jedno z nich pojawiła się wraz z udostępnionym w sieci scenariuszem odcinka.

Fani „Gry o tron” z wypiekami na twarzy wyczekują finałowego sezonu serialu, a wraz z nim powrotu ulubionych bohaterów z Westeros. Nie wszystkie powroty są jednak tak oczywiste, jak fakt, że w „Grze o tron 8” ponownie zobaczymy Jona Snow, Daenerys, Tyriona, Aryę, Sansę, Cersei i Jaimego.

Odkąd ostatni odcinek 7. sezonu został wyemitowany na antenie HBO, miłośnicy serialu zastanawiają się, czy będzie im jeszcze dane spotkać Tormunda i Berica, którzy przebywali na murze, gdy Nocny Król szturmował go z pomocą hordy Innych i przemienionego Viseriona. Wszystko wskazywało na to, że bohaterowie nie przeżyli ataku, jednak udostępniony scenariusz ostatniego odcinka 7. sezonu „Gry o tron” rzucił nowe światło na tę kwestię. Los towarzyszy Jona Snow nie został jednak przesądzony…

gra o tron 1 Fot. foto: kadr z serialu "Gra o tron"

GRA O TRON S07: Tormund i Beric przeżyli?

W związku z nominacją scenariusza finałowego odcinka 7. sezonu, „The Dragon And The Wolf”, do nagrody Emmy 2018, tekst został udostępniony na oficjalnej stronie wydarzenia. W scenariuszu po opisie ataku Nocnego Króla na mur, w jednym z ostatnich zdań pojawia się informacja:

Tormund i Beric prowadzą swoich dzikich towarzyszy do schodów wykutych w lodzie (...). Uciekają, ile sił, by się uratować i znikają z pola widzenia.

Nie wiadomo oczywiście, jak sytuacja ta zostanie rozwiązana i skomentowana w nadchodzącym sezonie, jednak z powyższego tekstu jasno wynika – w momencie, kiedy 7. sezon dobiegał końca Tormund i Beric żyli.

Scenariusz całego odcinka „The Dragon And The Wolf” możecie przeczytać poniżej:

GRA O TRON S08 – kiedy premiera?

7. sezon „Gry o tron” w 2018 roku otrzymał największą ilość nominacji do Emmy ze wszystkich seriali walczących o statuetki. Hitowa produkcja HBO została doceniona w aż 22 kategoriach. Dokładna data premiery finałowego sezonu „Gry o tron” wciąż nie jest jeszcze znana, jednak szef stacji uściślił, że nastąpi ona w pierwszej połowie 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.