15.01.2018 16:22

Kobiety walczą o artystę w zwiastunie serialu „Geniusz: Picasso”

Pablo Picasso będzie bohaterem 2. sezonu antologii „Geniusz”. W sieci pojawił się pierwszy trailer produkcji.

Kobiety walczą o artystę w zwiastunie serialu „Geniusz: Picasso”
foto: kadr z wideo Genius: Picasso - Trailer | National Geographic

Zwiastun zapowiadający premierę drugiej odsłony antologii „Geniusz” ukazuje Picassa jako niepoprawnego kobieciarza, który w każdej ze swoich kochanek dostrzegał godne uwiecznienia na obrazie piękno. Był jednak kimś więcej niż tylko mężczyzną podatnym na kobiecie wdzięki. W historii zapisał się jako ojciec kubizmu, jeden z największych artystów XX wieku i niezwykle barwna, nieoczywista i niepokorna postać, która zrewolucjonizowała myślenie o każdej dziedzinie współczesnej sztuki. Jego historię opowie zrealizowany dla National Geographic 2. sezon antologii „Geniusz” o podtytule „Picasso”.

Kto zagra Picassa w poświęconym mu serialu?

W rolę wielkiego Picassa wcielił się Antonio Banderas. Ale nie tylko! W serialu zobaczymy też młodszą wersję artysty w wykonaniu Alexa Richa („True Detective”, „Glow”). Kobiety artysty zagrają m.in. Clémence Poésy, Poppy Delevingne i Samantha Colley.

picasso serial 1

Kiedy premiera serialu „Geniusz: Picasso”?

Geniuszowi Pabla Picassa będzie można przyglądać się już od 24 kwietnia 2018 roku. Serial będzie liczył 10 odcinków, które wyemituje telewizja National Geographic w 171 krajach i 45 wersjach językowych.

Pierwszy sezon antologii „Geniusz” trafił na ekrany w kwietniu 2017 roku. Zaprezentowano w nim losy Alberta Einsteina. W wybitnego naukowca wcielił się Geoffrey Rush. Serial był nominowany do Emmy w 10 kategoriach, a jego pierwszy odcinek zgromadził 45 milionów widzów. Jeśli telewizyjna opowieść o ojcu kubizmu będzie cieszyła się taką samą popularnością, będziemy mogli pewnie spodziewać się kolejnych historii o geniuszach z gwiazdorską obsadą na antenie National Geographic.

Natalia Hluzow
Tagi: Geniusz: Picasso Pablo Picasso Antonio Banderas News Seriale Zwiastuny