Kobiety walczą o artystę w zwiastunie serialu „Geniusz: Picasso”

Natalia Hluzow
15.01.2018 16:22
Kobiety walczą o artystę w zwiastunie serialu „Geniusz: Picasso” Fot. kadr z wideo Genius: Picasso - Trailer | National Geographic

Pablo Picasso będzie bohaterem 2. sezonu antologii „Geniusz”. W sieci pojawił się pierwszy trailer produkcji.

Zwiastun zapowiadający premierę drugiej odsłony antologii „Geniusz” ukazuje Picassa jako niepoprawnego kobieciarza, który w każdej ze swoich kochanek dostrzegał godne uwiecznienia na obrazie piękno. Był jednak kimś więcej niż tylko mężczyzną podatnym na kobiecie wdzięki. W historii zapisał się jako ojciec kubizmu, jeden z największych artystów XX wieku i niezwykle barwna, nieoczywista i niepokorna postać, która zrewolucjonizowała myślenie o każdej dziedzinie współczesnej sztuki. Jego historię opowie zrealizowany dla National Geographic 2. sezon antologii „Geniusz” o podtytule „Picasso”.

Kto zagra Picassa w poświęconym mu serialu?

W rolę wielkiego Picassa wcielił się Antonio Banderas. Ale nie tylko! W serialu zobaczymy też młodszą wersję artysty w wykonaniu Alexa Richa („True Detective”, „Glow”). Kobiety artysty zagrają m.in. Clémence Poésy, Poppy Delevingne i Samantha Colley.

picasso serial 1 Fot. foto: kadr z wideo Genius: Picasso - Trailer | National Geographic

Kiedy premiera serialu „Geniusz: Picasso”?

Geniuszowi Pabla Picassa będzie można przyglądać się już od 24 kwietnia 2018 roku. Serial będzie liczył 10 odcinków, które wyemituje telewizja National Geographic w 171 krajach i 45 wersjach językowych.

Pierwszy sezon antologii „Geniusz” trafił na ekrany w kwietniu 2017 roku. Zaprezentowano w nim losy Alberta Einsteina. W wybitnego naukowca wcielił się Geoffrey Rush. Serial był nominowany do Emmy w 10 kategoriach, a jego pierwszy odcinek zgromadził 45 milionów widzów. Jeśli telewizyjna opowieść o ojcu kubizmu będzie cieszyła się taką samą popularnością, będziemy mogli pewnie spodziewać się kolejnych historii o geniuszach z gwiazdorską obsadą na antenie National Geographic.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.