"Gra o tron" - George R.R. Martin nie wie, jak skończy się serial

Kamil Kacperski
09.03.2019 14:03
"Gra o tron" - George R.R. Martin nie wie, jak skończy się serial Fot. Everett Collection/East News

Premiera ostatniego sezonu "Gry o tron" zbliża się wielkimi krokami, co owocuje wieloma wywiadami z osobami związanymi z produkcją. Jedną z nich jest twórca serii książek, na której bazuje serial, czyli George R.R. Martin.

"Gra o tron" to fenomen ostatniej dekady. Każdy odcinek serialu przyciąga przed telewizory miliony osób, a następnie jest rozkładany na czynniki pierwsze przez dziennikarzy i fanów, którzy snują potem wiele teorii na temat tego, co dane fragmenty mogą oznaczać i jaka przyszłość czeka na bohaterów produkcji HBO. Niestety te czasy powoli dobiegają końca, ponieważ już w maju 2019 roku zostanie wyemitowany ostatni odcinek "Gry o tron". 

Gra o tron - George R.R. Martin nie zna zakończenia serialu

HBO opublikowało w marcu 2019 roku pierwszy i (prawdopodobnie) jedyny zwiastun swojego hitowego serialu, który z miejsca stał się najpopularniejszym zwiastunem programu telewizyjnego w historii. Jednak wciąż nie wiemy na temat ostatniego sezonu "Gry o tron" zbyt wiele. Okazuje się, że twórcy ukrywają swoje tajemnice nie tylko przed fanami, ale także osobami bezpośrednio związanymi z serialem, takimi jak George R.R. Martin. 

Przeczytaj także

Autor "Pieśni lodu i ognia" przyznał bowiem, że nie ma pojęcia, w jaki sposób zakończy się historia serialowej "Gry o tron". Martin wypowiedział się na temat nadchodzących epizodów na łamach portalu Entertainment Weekly:

Przyznam, że nie czytałem scenariusza ostatniego sezonu. Nie mogłem też odwiedzić planu zdjęciowego, ponieważ byłem skupiony na pisaniu "Winds of Winter". Coś tam wiem, ale minęli mnie już kilka lat temu, więc mogą występować naprawdę ogromne rozbieżności między naszą twórczością.

Gra o tron - kiedy premiera 8. sezonu?

George R.R. Martin pracował oczywiście nad scenariuszem serialu. Przygodę z HBO zakończył jednak po 4. sezonie produkcji, ponieważ chciał w całości skoncentrować się nad "Winds of Winter", czyli nadchodzącej powieści z cyklu "Pieśń lodu i ognia". Tak jak sam pisarz wspomniał, twórcy "Gry o tron" prześcignęli książkowy pierwowzór mniej więcej na przestrzeni 6. sezonu. Seria 7 była już w całości wymyślona przez scenarzystów HBO.

Jak zakończy się serial "Gra o tron"? Tak jak wspomnieliśmy - tego dowiemy się w maju 2019 roku. Przedtem zobaczymy bowiem jeszcze 6 odcinków produkcji. Premiera pierwszego z nich odbędzie się już 14 kwietnia 2019 roku (15 kwietnia w Polsce) na HBO. Program jest również dostępny na platformie HBO GO.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.