18.09.2019 09:05

George R.R. Martin potwierdził, że kolejny prequel "Gry o tron" to historia Targaryenów

Fani "Gry o tron" czekają na powstające spin-offy, które rozgrywają się w Westeros. George R.R. Martin potwierdził, który ród będzie bohaterem drugiego prequela serialu.

Gra o tron
foto: kadr z serialu Gra o tron

Chociaż "Gra o tron" dobiegła końca, w produkcji są już dwa spin-offy będące jednocześnie prequelami serialu. Do pierwszego z nich, który rozegra się w czasach prehistorycznych Westeros, trwają już zdjęcia. Twórcy szykują się do drugiego serialu. George R.R. Martin potwierdził domysły fanów, dotyczące tego, kto będzie głównym bohaterem serialu.

"Gra o tron" - drugi spin-off opowie o Targaryenach

Okazuje się, że zawsze można liczyć na pomocną dłoń autora literackiego pierwowzoru "Gry o tron". Martin jest zresztą zaangażowany w produkcję obu powstających seriali. Na blogu pisarza pojawiła się informacja dotycząca tego, na którym rodzie skupi się fabuła drugiego spin-offu. Okazuje się, że twórcy serialu będą bazowali na ostatniej książce Martina - "Ogień i krew".

"

To również prequel. Osadzony tysiące lat po pierwszym spin-offie dziejącym się w Westeros. I tak, jest oparty na materiale pochodzącym z jednej z moich książek. Ci, którzy czytali "Ogień i krew" zdają sobie sprawę, że książka zawiera materiał na tuzin seriali. "

Martin oczywiście nie mógł zdradzić żadnych szczegółów, ale jasne jest, że poprzednie doniesienia na temat drugiego spin-offu okazały się prawdziwe. "Ogień i krew" i krew opowiada bowiem historię rodu Targaryenów. Akcja książki jest osadzona 300 lat przed wydarzeniami z sagi "Pieśni lodu i ognia" i czytelnik śledzi w niej losy kolejnych mieszkańców Smoczej Skały.

George R. R. Martin
George R. R. Martin
Przeczytaj także George R.R. Martin zdradził informację na temat kolejnej książki: „Powrócicie do Westeros jeszcze w tym roku”

Pisarz odniósł się w swoim poście do doniesień serwisów Deadline i The Hollywood Reporter, które informowały, że głównymi bohaterami prequela będą Targaryenowie. Martin nie mógł zdradzić żadnych szczegółów fabularnych serialu (drocząc się z fanami, udawał, że wygada jego tytuł), ale potwierdził, że znowu zobaczymy smoki.

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także Spin-off "Gry o tron": zdjęcie z planu potwierdza, że serial rozegra się w prehistorycznych czasach

Wyjawił też, że obecnie HBO pracuje nad trzema spin-offami "Gry o tron", co oznacza, że zrezygnowano z dwóch seriali, które początkowo zapowiadano. Wiadomo też, że druga produkcja nie będzie nosiła tytułu "Ogień i krew". Powstał już scenariusz pilota i notatki dotyczące pozostałych odcinków. Jednym z twórców produkcji będzie Ryan Condal znany z serialu science fiction "Colony".

Foto: materiały prasowe HBO
Foto: materiały prasowe HBO
Przeczytaj także Ruszyły prace nad drugim prequelem "Gry o tron". Poznamy historię Targaryenów?

"Gra o tron" - drugi spin-off - kiedy premiera?

Mimo garści nowych informacji na temat kolejnego prequela "Gry o tron" nadal nie wiadomo, kiedy produkcja trafi na antenę HBO. Stacja jeszcze oficjalnie nie zamówiła serialu, więc wiernym fanom pozostaje czekać. Spin-off o roboczym tytule "Bloodmoon" ma zadebiutować w pierwszej połowie 2020 roku.

Naomi Watts
Naomi Watts
Przeczytaj także Naomi Watts na nowym zdjęciu z planu spin-offu "Gry o tron"

Zobacz też: Gwiazda "Gry o tron" skrytykowała 8. sezon: "Nie rozumiałam niczego"

Tagi: Seriale Gra o tron HBO George R.R. Martin