11.07.2017 14:17

George R.R. Martin producentem nowego serialu HBO

Twórca najsłynniejszej sagi fantasy ostatnich kilkunastu lat wsiąknął na dobre w świat telewizji. Przygotuje serial, który może zainteresować fanów „Gry o tron”. 

George R.R. Martin producentem nowego serialu HBO
foto: kadr z filmu

George R.R. Martin wspólnie z HBO zajmie się adaptacją uznanej powieści z pogranicza science fiction i fantasy „Who Fears Death” Nnedi Okorafor z 2010 roku. Pisarz objął stanowisko producenta wykonawczego. Akcja książki ma miejsce w odległej przyszłości, gdzie Afrykę spustoszyły ludobójstwa, bomby atomowe i różne plagi. Zaledwie jednej kobiecie z plemienia Okeke udało się uciec z masakry swojej wioski. Trafia na pustynię, gdzie rodzi córkę o nietypowym kolorze skóry. Od początku jest świadoma jej wyjątkowości. Dziecko nazywa się Onyesonwu, co w afrykańskim języku znaczy to samo, co tytuł książki. Będąc starszą, wyrusza w podróż, aby pokonać swojego ojca czarnoksiężnika Daiba za pomocą magii. 

Twórczość amerykańskiej pisarki nie jest obca polskim czytelnikom. W 2015 roku za sprawą wydawnictwa Mag pojawiła się powieść „Laguna”. Informację o adaptacji „Who Fears Death” podała na swoim Facebooku sama autorka. Na razie HBO nie zamieściło informacji o tym, kiedy możemy się spodziewać nowego serialu, ale jest to kolejny sygnał, że stacja nieustannie poszukuje pomysłów, aby wzbogacać swoją ramówkę.  

Pisaliśmy ostatnio, że w przygotowaniu jest m.in. „Watchmen” Alana Moore’a. Już niebawem, bo 10 września 2017 roku swoją premierę będzie miał serial „The Deuce” Davida Simona, twórcy wysoko cenionego „Prawa ulicy”. Zobaczymy tam m.in. Jamesa Franco w podwójnej roli. Jednak nie da się ukryć, że wszyscy czekają na przedostatni sezon „Gry o tron”, którego 1. odcinek zostanie wyemitowany 16 lipca 2017 roku (w Polsce będziemy mieli możliwość obejrzeć go dzień później). Z pierwszych zapowiedzi 7. sezonu wynika, że jakość produkcji zostanie podtrzymana, a według słów Kita Haringtona, ma być jeszcze mroczniej niż dotychczas. 

Kamil Dachnij
Tagi: News Gra o tron