28.08.2017 14:00

George R. R. Martin w młodości wyglądał jak Jon Snow

Od wielu lat wszyscy fani „Gry o tron” zachodzili w głowę i zastanawiali się kto jest ojcem Jona Snowa. Już wszystko jasne! George R. R. Martin!

George R. R.. Martin, Kit Harington
foto: EastNews/ Maria Laura Antonelli/AGF/SIPA, EastNews/AA/ABACA

I nie chodzi o tu o metaforyczne ojcostwo. Jasne, Martin jest autorem sagi „Pieśń lodu ognia i chcąc nie chcąc literacko spłodził między innymi Jona Snowa. Zresztą w 7. odcinku przedostatniej serii „Gry o tron zdradzono w końcu trochę więcej informacji na temat prawdziwej przeszłości bękarta, więc w końcu wiadomo, z jakiego rodu wywodzi się waleczny przystojniak. Nam chodzi o aktora Kita Haringtona, który wciela się w Snowa w serialu HBO. To znaczy ojcem Kita, jest Sir David Richard Harington. Trochę zagmatwanie to wszystko brzmi? Po kolei.

Zaczęło się od jednego wpisu na Twitterze. Fan „Gry o tron przypadkowo natknął się na stare zdjęcie George'a R. R. Martina. I chociaż pisarz teraz wygląda tak, że z powodzeniem mógłby zamieszkać w wykreowanym przez siebie świecie, jeszcze kilkanaście lat temu do złudzenia przypominał Kita Haringtona. Aparycja świętego Mikołaja nie zawsze była cechą charakterystyczną autora „Gry o tron”. Może nie był tak przystojny, jak Harington, ale śmiało, można by wziąć ich za blisko spokrewnioną rodzinę

Na reakcję fanów nie trzeba było długo czekać. 

Kto wie, może George R. R. Martin pomagał twórcom serialu w obsadzaniu aktorów i specjalnie wybrał chłopaka podobnego do niego? A może to tylko zwykły przypadek?

Czy George R. R. Martin przypominał Kita Harringtona?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gra o tron