09.09.2019 12:54

Gillian Anderson dołączyła do obsady serialu "The Crown". Zagra Margaret Thatcher

Gwiazda "Z Archiwum X" oraz "Hannibala" pojawi się w przyszłym sezonie "The Crown" o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Zagra najbardziej znaną premier Wielkiej Brytanii.

The Crown
foto: NIKLAS HALLE'N/AFP/East News

Netflix nareszcie poinformował oficjalnie o tym, że Gillian Anderson dołączyła do obsady popularnego serialu "The Crown". Aktorka znana z innych przebojowych seriali zagra Margaret Thatcher, która zapisała się w historii Wielkiej Brytanii jako "Żelazna Dama". Sprawowała urząd premiera przez ponad 11 lat, a jej stanowczość i upór stały się niemalże legendarne. Postać będzie niewątpliwie ciekawym elementem układanki, którą w 4. sezonie "The Crown" przygotują dla nas twórcy.

Gillian Anderson dołączyła do obsady The Crown

W oficjalnym oświadczeniu Netliksa pojawił się krótki komentarz Gillian Anderson na temat swojej roli. Aktorka nie może się doczekać pracy nad tak skomplikowaną i kontrowersyjną postacią:

"

Jestem podekscytowana, że dołączę do obsady i załogi "The Crown" oraz, że będę miała możliwość wcielić się w tak kontrowersyjną i skomplikowaną kobietę. Thatcher była niewątpliwie godna podziwu. Nie mogę doczekać się, by zagłębić się w to, co pod spodem i zakochać się w ikonie, która nienawidzona czy kochana, zdefiniowała pewną erę. "

Foto: Julian Broad/Entertainment Weekly
Foto: Julian Broad/Entertainment Weekly
Przeczytaj także Rodzina królewska zachwyca na nowych zdjęciach z 3. sezonu "The Crown"

Pierwsze plotki na temat tej współpracy pojawiły się w styczniu, ale wówczas Netflix nie chciał komentować sprawy. Teraz, kiedy już ruszyły prace nad 4. sezonem, platforma postanowiła potwierdził wiadomość.

Sezon 3 "The Crown" zadebiutuje na Netfliksie już 17 listopada 2019 roku. W obsadzie zobaczymy zdobywczyni Oscara Olivię Colman, która wcieli się w Królową Elżbietę II (przejęła rolę po Claire Foy). Foy wcielała się w głowę rodziny królewskiej w trakcie pierwszych dwóch sezonów. Wśród innych członków obsady znajdziemy również Tobiasa Menziesa, który wciela się w Księcia Filipa oraz Helenę Bonham Carter. Nominowana do Oscara aktorka zagra Księżniczkę Margaret.

Nowe odcinki mają obejmować lata 60. i 70., aż do czasu wyboru Margaret Thatcher na premier Wielkiej Brytanii. To miało miejsce w 1979 roku. Data premiery 4. sezonu pozostaje na razie nieznana. 

Zobacz także: Top 9: Najlepsze seriale kostiumowe na Netflix

Tagi: Seriale Netflix The Crown