12.06.2017 15:55

Góra z „Gry o tron”: Jestem najsilniejszym człowiekiem na świecie

Podczas Warsaw Comic Con 2017 spotkaliśmy się z jedną z gwiazd „Gry o tron”. Sprawdźcie naszą rozmowę z Júlíusem „Thorem” Björnssonem.

Góra z „Gry o tron”: Jestem najsilniejszym człowiekiem na świecie
foto: kadr z serialu

Islandczyk wypada wiarygodnie w roli serialowego Góry prawdopodobnie nie tylko dlatego, że jego postura sprawia, że trzeba wysoko zadrzeć głowę, ale również z tego względu, że i prywatnie nie jest szczególnie wygadaną osobą. Thor Björnsson jest przede wszystkim profesjonalnym strongmanem. Umięśnione ciało, na którym opina się koszulka, ręce jak bochny chleba, a do tego niski głos służący do wypluwania zdawkowych zdań.

Oprócz występu w „Grze o tron” Islandczyk nie może się pochwalić zbyt bogatą filmografią. Na jego koncie jest jeszcze występ w „Zon 261” oraz „Kickboxer: Retaliation”. Powód jest prosty - Björnsson nie wiąże przyszłości z aktorstwem, a ze sportem. Zapoznajcie się z naszą rozmową z potężnym Górą, pod którym dosłownie trzęsie się ziemia.

Aktorzy z „Gry o tron” mierzą się z tym problemem, że nigdy nie wiedzą, kiedy zginie ich postać. Góra zdążył już umrzeć na ekranie i zostać wskrzeszonym. Czy mimo to zastanawiasz się kiedy przyjdzie na ciebie pora?

"

Nie myślę o tym. Zginąłem, ale przywrócono mnie do życia. Czy Góra może ponownie polec? Nie wiem. Ciężko mi powiedzieć czy ostatni dzień dla mojej postaci jest bliski czy też nie. Wszystko się okaże.  "

Góra jest poddanym Cersei. Jak wygląda relacja między tobą a Leną Headey wcielającą się w Cersei?

"

Wszystko między nami jest w porządku, jesteśmy dobrymi przyjaciółmi. "

Myślisz, że Cersei zasługuje na to, aby zasiąść już na stałe na Żelaznym Tronie?

"

Oczywiście, że tak. Jestem jej protektorem, więc z nią sympatyzuję. Jeżeli uda nam się obojgu ujść z życiem do końca serialu, to będę zadowolony (śmiech). "

Jak wyglądało kręcenie sceny pojedynku z Oberynem Martellem?

"

Przygotowywanie trwało kilka tygodni. Zacząłem na Islandii, by następnie przenieść się z tym zadaniem do Irlandii i Chorwacji. Nad moim treningiem, ale i Pedra Pascala, czuwał mistrz miecza C.C. Smiff. Był wspaniały, a samo ćwiczenie choreografii było dla mnie jednym z najtrudniejszych zadań. Nie było łatwo - cały dzień spędziłem w zbroi i z wielkim mieczem. Moim zdaniem wszystko wypadło bardzo dobrze. Obyło się nawet bez żadnych ran na naszych ciałach. To wszystko dzięki wcześniejszej ciężkiej pracy podczas prób i treningu. "

Nie występujesz na ekranie zbyt często. Nie otrzymujesz interesujących cię ról, a może wolisz się skupić na karierze sportowca?

"

Obecnie pracuję przy filmie „Kickboxer: Retaliation”, ale skupiam się przede wszystkim na byciu strongmanem. Tu leży moja kariera, co nie znaczy, że nie lubię aktorstwa. Mogę jednak łączyć ze sobą obie te strefy - nie wykluczam występowania w filmach w przyszłości. "

Jest jeszcze coś co chciałbyś osiągnąć jako strongman?

"

Chcę być po prostu najlepszym w tym co robię. Moim zdaniem już tak jest, już jestem najsilniejszym człowiekiem na świecie. "

Ludzie często chcą się z tobą siłować albo proszą, żebyś ich podniósł. Nie masz tego czasami dosyć?

"

To jedna z tych rzeczy, do których trzeba po prostu przywyknąć. Bycie rozpoznawalnym wiążę się z takimi nietypowymi prośbami ze strony fanów. Nie ma w tym nic denerwującego. Rozumiem ludzi, którzy mnie proszą o takie rzeczy. Chcą po prostu poczuć siłę. "

Poznałeś kiedyś Mariusza Pudzianowskiego?

"

Oczywiście. Wiem, że jest bardzo popularny w Polsce. To doskonały atleta - był takim i taki pozostanie. "

Oto nasze pamiątkowe zdjęcie z Thorem Björnssonem:

Przypominamy, że „Gra o tron” powróci w 7. sezonie już 16 lipca 2017 roku. Nowy sezon będzie się składał zaledwie z siedmiu odcinków. Scenariusz pierwszego epizodu z 7. serii dostarczył David Hill, Bryan Cogman zajmie się drugim epizodem, zaś kolejne cztery napiszą Weiss i Benioff. Nowe odcinki „Gry o tron” będą reżyserowane przez Alana Taylora, Jeremy'ego Podeswę, Marka Myloda, a także Matta Shakmana, który nie był wcześniej związany z serią.

Przedstawiamy Wam telegraficzny skrót wydarzeń z Warsaw Comic Con. Zobaczcie jak było na imprezie:

Robert Skowronski
Tagi: Wywiady Gra o tron