„Gotham”: piąty sezon ma być rebootem całej serii

Natalia Hluzow
18.04.2018 23:33
„Gotham”: piąty sezon ma być rebootem całej serii Fot. kadr z serialu "Gotham"

Producent serialu o Gotham City sprzed działalności Batmana zapowiedział, że jeśli 5. sezon powstanie, będzie tak naprawdę zupełnie nowym serialem.

Fani mrocznego świata Gotham City mają okazję przyglądać się jego początkom w popularnym serialu stacji FOX od 2014 roku. Aktualnie, po 4 latach i u schyłku 4. sezonu, młody Bruce Wayne jest już o krok od powołania do życia Batmana, Selena Kyle za chwilę stanie się Catwoman, zaś demoniczny Jerome pozostawił po sobie całą zgraję ikonicznych złoczyńców DC z zaprezentowanym niedawno Jokerem na czele.

Stacja FOX nie potwierdziła jeszcze 5. sezonu produkcji, ale jeśli takowy kiedykolwiek powstanie, zdaniem producenta wykonawczego, Danny’ego Cannona, będzie tak naprawdę rebootem, a nie kontynuacją serii.

Co po Gotham s04?

W wywiadzie udzielonym niedawno portalowi Comic Book, Cannon tak opisał przyszłość serialu:

Kataklizm, który będzie miał miejsce w trzech ostatnich odcinkach nie tylko zmieni Gotham, nie tylko połączy tylu bohaterów, o jakich nawet nie myśleliście, że mogą razem współpracować, ale też zmieni oblicze Gotham na zawsze. Tak, że sezon piąty będzie właściwie rebootem i zupełnie innym serialem.

Fakt, że ostatni odcinek 4. sezonu „Gotham” nosi został zatytułowany „No Man’s Land”, pozwalał domyślać się, że miasto nie skończy najlepiej. W komiksie o tym tytule Gotham zostaje bowiem zdewastowane przez potężne trzęsienie ziemi. Cannon podkreślił jednak, że nie chodzi tylko o zmianę scenerii, ale wszystkiego, co fani serialu poznali do tej pory. Jak powiedział:

Nasi bohaterowie osiągnęli już dojrzałość, w pełni się dookreślili, dlatego sądzę, że to właściwy punkt dla scenarzystów, by zmienić ich postrzeganie. Określenie „reboot”, którego użyłem, oznacza w tym kontekście, że myślisz, że znasz już tych ludzi, a nagle dzieje się coś zupełnie innego i kiedy zakładasz, że sezon 5. będzie po prostu taki jak 4., nagle okazuje się kompletnie inny. Pojawiają się nowi bohaterowie i starzy, którzy się zmienili. Dokonało się. Miasto zmieniło się również. Nowi bohaterowie na nowym terenie.

gotham Fot. foto: kadr z serialu Gotham

Czy powstanie 5. sezon „Gotham”?

Jak zostało wspomniane już na początku, stacja FOX nie potwierdziła wprawdzie, że 5. sezon zostanie zrealizowany, jednak pewność z jaką Cannon podchodzi do tej wizji, daje dużą nadzieję, że to jeszcze nie koniec serialu.

Budujemy coś o wiele większego. To największy cliffchanger, jaki zrobiliśmy. Chodzi mi o to, że po prostu musi powstać sezon 5. Wszystko do tego prowadzi, ponieważ tak zostało to przygotowane.

podsumował zdecydowanie Cannon.

Niezależnie od tego, czy i w jakiej formie pojawi się kolejny sezon „Gotham”, możemy spodziewać się, że finałowe odcinki aktualnego na długo zapiszą się w pamięci fanów serialu. 4. sezon „Gotham” ma zakończyć się w maju 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.