Nadchodzący odcinek „Gotham” ukaże prawdziwego Jokera

Natalia Hluzow
03.04.2018 13:48
Nadchodzący odcinek „Gotham” ukaże prawdziwego Jokera Fot. kadr ze zwiastuna „Gotham” 4x17

Stacja FOX zaprezentowała teaser „Gotham” 4x17, w którym zapewnia, że wreszcie dowiemy się, kim jest Joker.

Serial „Gotham” emitowany od 2014 roku przez stację Fox to opowieść o znanym z DC Comics Gotham City z czasów, kiedy nie chronił go jeszcze Mroczny Rycerz, a komisarz Gordon starał się zwalczyć miejscowych złoczyńców bez pomocy superbohaterów.

Prócz Jamesa Gordona, młodego Bruce’a Wayne’a, Człowieka-Zagadki, Pingwina i kilku innych, znanych z komiksów postaci, w serialu występuje również tajemnicza postać o imieniu Jerome. Odkąd Cameron Monaghan po raz pierwszy pojawił się w tej roli, automatycznie zaczęto dopatrywać się w nim Jokera, jednak stacja nigdy nie potwierdziła tej informacji. Ma się to zmienić już w najbliższy czwartek, 5 kwietnia 2018.

„Gotham”: czy Jerome to Joker?

Charakterystyczny śmiech, usta rozcięte w demonicznym uśmiechu i psychopatyczne zapędy to najbardziej widoczne podobieństwa Jerome’a do postaci znanej z DC Comics, które pozwalają sądzić, że to właśnie on ostatecznie stanie się największym przeciwnikiem Batmana i Księciem Zbrodni Gotham.

Jednak pomimo tak oczywistych zbieżności, stacja Fox nigdy nie potwierdziła, że bohater grany przez Monaghana to wczesna wersja Jokera. Co więcej, wcielający się w nastoletniego Bruce’a Wayne’a David Mazouz w jednym z wywiadów wyraźnie zaznaczył, że Jerome nie jest Jokerem i że prawdziwego Księcia Zbrodni poznamy dopiero w dalszych odcinkach serialu. Joker ma jedynie inspirować się postacią Jerome’a, skąd mają wynikać podobieństwa bohaterów. Niektórzy fani twierdzą nawet, że Joker okaże się jego bratem bliźniakiem.

Teorii jest wiele, wszystko wskazuje jednak na to, że nadchodzi kres domysłów. Stacja Fox zaprezentowała teaser najnowszego, 14. odcinka 7. sezonu „Gotham”, który ma dostarczyć widzom wyczekiwaną odpowiedź.

„Gotham” s14e7 – zapowiedź odcinka

W zapowiedzi odcinka pt. „Mandatory Brunch Meeting” były przywódca grupy Maniax brzmi niemal identycznie jak Joker kreowany w „Mrocznym Rycerzu” przez Heatha Ledgera. Na koniec teasera słyszymy nawet słynny śmiech nemezis Batmana. Czy oznacza to, że fani serialu byli dotychczas zwodzeni i to właśnie Jerome okaże się Jokerem? A może sam teaser jest tylko zmyłką, która po raz kolejny ma wywieść widzów w pole? Tak czy inaczej, przekaz zwiastuna jest jasny – w najbliższym odcinku dowiecie się, kim jest Joker.

Jeżeli okaże się, że Cameron Monaghan faktycznie wciela się w postać Jokera, pytanie „Wanna know how I got these scars?” nie pozostanie już dłużej bez odpowiedzi. Jak bardzo powiązane są ze sobą postaci Jokera i Jerome’a, dowiemy się już w najbliższy czwartek, 5 kwietnia 2018 roku, kiedy odcinek „Mandatory Brunch Meeting” ujrzy światło dzienne.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.