"Gra o Tron": HBO pokazało pierwsze oficjalne zdjęcie z 8. sezonu

Kamil Kacperski
02.11.2018 09:05
"Gra o Tron": HBO pokazało pierwsze oficjalne zdjęcie z 8. sezonu Fot. kadr z wideo

Premiera najbardziej wyczekiwanego sezonu w historii telewizji zbliża się wielkimi krokami. Twórcy zaczęli już podsycać atmosferę, ponieważ udostępnili pierwsze oficjalne materiały pochodzące z 8. sezonu "Gry o tron".

Przez 7 sezonów zima nadchodziła, ale dojść nie mogła. Dopiero pojawienie się Daenerys na kontynencie spowodowało, że Biali Wędrowcy zdobyli Mur i przedostali się na południe. Obecnie kroczą w kierunku Winterfell, ponieważ Nocny Król planuje pozbyć się całej ludzkości. Jednak na drodze staną mu (prawie) zjednoczone armie Westeros. I mając na myśli Westeros, to chodzi właściwie tylko o siły Jona Snowa i wspomnianej Daenerys, którym szlachetnie pomoże Jaime Lannister.

Trudno powiedzieć, w jaki sposób zakończy się wojna o przetrwanie ludzi. Gdyby nie 2 ostatnie sezony, to moglibyśmy być wręcz pewni, że Nocny Król i jego armia zwycięży, a kontynent zostanie skuty lodem. Do jego orszaku prawdopodobnie dołączyłby Jon Snow, który po drodze wymordowałby całą swoją rodzinę. Jednak przez kilkanaście ostatnich odcinków, scenarzyści nieco złagodnieli i trup nie ściele się już tak gęsto, jak kiedyś. Jon Snow już raz zmartwychwstał, Daenerys co jakiś czas przypomina sobie, że jest matką smoków i ogień się jej nie ima, a Jaime, Cersei i Tyrion mają naprawdę mocny pancerz ochronny w postaci rzeszy fanów. Co właściwie dotyczy wszystkich pozostałych członków obsady.

Gra o tron 8 - jest pierwsze zdjęcie

Nie powinniśmy się oszukiwać - od pewnego momentu główne skrzypce w "Grze o tron" zaczął grać duet Jon-Daenerys. W 7. sezonie dwójka młodych, pięknych i utalentowanych liderów zapoznała się ze sobą, co następnie zaowocowało spotkaniem w kabinie Daenerys. I to właśnie oni zdobią okładkę Entertainment Weekly, która jest jednocześnie naszym pierwszym spojrzeniem na 8. sezon "Gry o tron". Zobaczcie sami:

Trzeba przyznać, że zdjęcie, zamiast epickiego finału, zapowiada raczej lookbook "Winterfell Zima 2018/19". Nie mniej, możemy się z niego domyślić, iż romans Jona i Daenerys nie był tylko jednorazowym przypadkiem i młodzi władcy są zjednoczeni nie tylko wspólnym wrogiem, ale również miłością. To prawdopodobnie jeszcze bardziej podwyższy stawkę wojny o Westeros - w końcu nie tylko ważą się losy świata, ale również miłości między dwójką głównych bohaterów. Może to dodać również bardzo ciekawego aspektu politycznego. W końcu nie wiemy, jak na wieść o kochance swojego króla zareagują mieszkańcy Północy, a jak pamiętamy ze związku nie był również zadowolony Tyrion, który zobaczył Jona udającego się do Daenerys.

Kiedy premiera 8. sezonu Gry o tron?

Aktorzy zapowiedzieli w wywiadzie dla EW, że prace nad tym sezonem trwały prawie 5 razy dłużej, niż przy poprzednich sezonach. Kit Harrington (Jon Snow) stwierdził nawet, że sceny, które zwykle zrobiliby w 1 dzień, teraz były kręcone 5 dni. Wszystko po to, żeby przygotować najlepsze zakończenie serialu w historii telewizji. Czy twórcom ta sztuka się uda? Tego dowiemy się w 2019 roku. Właśnie wtedy zostanie wyemitowany ostatni sezon "Gry o tron". 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.