28.10.2019 15:03

"Gra o Tron": twórcy zdradzili, w której scenie posunęli się za daleko

Seks i przemoc to główne cechy serialu "Gra o tron". Twórcy postanowili zdradzić, który fragment hitu HBO był ich zdaniem najostrzejszą sceną wszystkich ośmiu sezonów.

Gra o tron
foto: kadr z serialu Gra o tron

Przez niemal dekadę serial "Gra o tron" szokował miliony widzów na całym świecie. W produkcji HBO opartej na sadze George'a R.R. Martina niejednokrotnie królowała nagość, sceny seksu i przemoc, której nie powstydziłyby się krwawe horrory. Twórcy serialu postanowili zdradzić, która scena ich zdaniem była najmocniejsza.

"Gra o tron" - najostrzejsza scena śmierci

W 73 odcinkach "Gry o tron" pojawiło się wiele spektakularnych śmierci. Po kilku sezonach widzowie przestali się przywiązywać do postaci, bo nie było wiadomo, kiedy bohater padnie trupem. Wiele razy wątki podjęte przez twórców szokowały widzów serialu. Okazuje się jednak, że czasem sami twórcy nie wiedzieli, czy nie posuwają się za daleko. Shworunnerzy David Benioff i D.B. Weiss byli gośćmi Austin Film Festival 2019. Podczas rozmowy z filmowcami podjęto wątek najostrzejszej sceny śmierci. 

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także Kluczowa postać z "Gry o tron" początkowo miała przeżyć do samego końca. O kogo chodzi?

Na Twitterze ForArya pojawiła się informacja, dotycząca odpowiedzi na zadane pytanie.

Okazuje się, że tego typu fragmentem była scena śmierci Ser Hugh z Doliny. Młody rycerz padł ofiarą jednego z najbardziej okrutnych i brutalnych bohaterów "Gry o tron" - Gregora Clegane'a znanego bardziej jako "Góra". Śmierć miała miejsce podczas turnieju rycerskiego, wydanego na cześć Neda Starka. Lord Północy dołączył wówczas do Małej Rady. Ser Hugh zginął przez drzazgę roztrzaskanej lancy, która utkwiła mu w gardle, przecinając tętnicę szyjną.

Jeśli spodziewaliście się, że twórcy wymienią Krwawe Gody, zabójstwo Oberyna Martella czy chociażby okrutne zabawy Joffreya to na pewno jesteście zaskoczeni. Shworunnerzy "Gry o tron" wybrali bowiem mało zapadający w pamięć fragment z pierwszego sezonu serialu. Dlaczego?

Emilia Clarke
Emilia Clarke
Przeczytaj także Reunion aktorów z "Gry o Tron"? Emilia Clarke, Jason Mamoa i Kit Harrington na jednej imprezie

Cóż, w momencie powstawania "Gry o tron", widzowie nie byli przyzwyczajeni do tak krwawych widoków. Nie chodzi tylko o klimat samego serialu, ale o standardy panujące w telewizji w ogóle. Benioff porównał wymieniony fragment do jednego z odcinków pierwszego sezonu Ozark, w którym jeden z bohaterów traci paznokieć u nogi w wyniku tortur szefa organizacji przestępczej.

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także Twórcy "Gry o tron" zrezygnowali z elementów fantasy, żeby zachęcić do oglądania "matki i futbolistów"

Spin-off "Gry o tron" - kiedy premiera?

Czy w nadchodzących spin-offach "Gry o tron" doczekamy się kolejnych mrożących krew w żyłach scen? O tym przekonamy się za jakiś czas. Na razie nie podano dokładnej daty premiery serialu zatytułowanego roboczo "Bloodmoon". Pogłoski mówią o pierwszej połowie 2020 roku.

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także George R.R. Martin potwierdził, że kolejny prequel "Gry o tron" to historia Targaryenów

Zobacz też: QUIZ - Czy pamiętasz jak zginęli bohaterowie „Gry o tron”?

Tagi: Seriale Gra o tron HBO