Twórcy „Gry o tron” wyjaśnili, dlaczego 8. sezon trafi na ekrany dopiero w 2019 roku

Natalia Hluzow
19.09.2018 12:57
Gra o tron koniec|undefined Fot. kadr z serialu "Gra o tron"

Podczas ceremonii rozdania Emmy 2018 twórcy „Gry o tron”, David Benioff i D.B.Weiss, zostali zapytani, dlaczego tak długo każą czekać widzom na nowe odcinki. Czy ich odpowiedź usatysfakcjonuje fanów?

„Gra o tron” to jeden z najsłynniejszych seriali w historii telewizji, który przez ostatnie 7 lat zgromadził gigantyczną rzeszę fanów. Dlatego też ogłoszenie o zakończeniu serialu po 8. sezonie wywołało powszechną falę rozpaczy. Sytuację dodatkowo pogorszyła wieść, że finałowy sezon będzie liczył tylko 6 odcinków i że pojawią się one dopiero w 2019 roku, a więc najwcześniej po 1,5 roku od zakończenia poprzedniego sezonu. Twórcy serialu, David Benioff i D.B. Weiss, wyjaśnili jednak, że 6 epizodów to czasem więcej niż 10, a tak długa przerwa była im naprawdę potrzebna.

David Benioff i D.B.Weiss o opóźnionym zakończeniu „Gry o tron”

„Gra o tron” zadebiutowała w kwietniu 2011 roku i od tego czasu każdy sezon pojawiał się rok po poprzednim. Pierwszy wyjątek miał miejsce w 2017 roku, kiedy 7. sezon serialu trafił na HBO w lipcu zamiast w kwietniu. Jednak nigdy wcześniej twórcy nie kazali czekać fanom aż tyle miesięcy na nowe odcinki. David Benioff wyjaśnił, dlaczego tym razem było to konieczne:

Tworzenie finałowego sezonu zajęło tak dużo czasu, bo to największa rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy. Spędziliśmy niemal cały rok w Belfaście albo przygotowując odcinki, albo je kręcąc. Myślę, że kiedy ludzie je zobaczą, zrozumieją, dlaczego zajęło nam to tyle czasu. Ostatni sezon znacznie wykracza poza to, co staraliśmy się robić do tej pory.

Rozmowa z twórcami miała miejsce za kulisami rozdania nagród Emmy 2018, podczas którego twórcy „Gry o tron” triumfowali. Hit HBO zdobył aż 9 statuetek, w tym dla najlepszego serialu. Nagrodzono także drugoplanową rolę Petera Dinklage’a, charakteryzację, kompozycję muzyczną, scenografię, efekty specjalne, kostiumy, dźwięk i występ kaskaderski.

Gra o tron emmy Fot. foto: David Fisher/REX/Shutterstock/EAST NEWS

„Gra o tron” powróci z ostatnim sezonem w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.