"Gra o tron": Aktorzy skomentowali zakończenie wątku rodzeństwa Lannisterów

14.05.2019 16:26
"Gra o tron": Aktorzy skomentowali zakończenie wątku rodzeństwa Lannisterów Fot. Cersei i Jaime Lannister, materiały prasowe

Wydarzenia z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" wzbudziły liczne kontrowersje. Jednym z najczęściej komentowanych aspektów jest zakończenie wątku rodzeństwa Lannisterów. Co na ten temat sądzą aktorzy? Uwaga! Artykuł zawiera spoilery!

5. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" obfitował w zgodny wielu bohaterów. Zakończenie wątków niektórych postaci jak najbardziej zadowoliło widzów, jak to miało na przykład miejsce w przypadku Sandora Clegane aka Ogara, który padł w bratobójczej walce, na którą fani czekali od wielu sezonów. Jednak niektóre pomysły scenarzystów spotkały się z nieprzychylnymi opiniami i zwyczajnie zawiodły i rozwścieczyły fanów. Oprócz Daenerys Targaryen w roli Szalonej Królowej, największy zawód sprawiło fanom zwieńczenie wątku rodzeństwa Lannisterów - Jaime'a i Cersei.

Śmierć Jaime'a i Cersei : aktorzy skomentowali wydarzenia z 5. odcinka "Gry o tron"

Jaime i Cersei Lannister wzbudzali skrajne uczucia zarówno jako para, jak i autonomiczne postacie. Bliźniacze rodzeństwo, żyjące w kazirodczym związku i posiadające trójkę wspólnych dzieci nie było czymś, co fani "Gry o tron" byli w stanie łatwo przełknąć. Do tego dochodził również fakt, że Cersei jawiła nam się jako postać na wskroś zła, przepełniona jadem i nienawiścią, czym sprawiała, że jej związek z bratem stanowił klasyczny przykład toksycznej relacji. Tak więc, gdy tylko Jaime uwolnił się spod wpływu siostry i wyruszył na Północ, fani Królobójcy byli zachwyceni. Niestety szczęście nie trwało długo i Lew Lannisterów postanowił wrócić do siostry, co zaowocowało ich wspólną śmiercią pod gruzami Czerwonej Twierdzy.

Jaime i Cersei Lannister, foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Jaime i Cersei Lannister, foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Śmierć rodzeństwa Lannisterów nie spodobała się fanom z kilku różnych powodów. Po pierwsze twórcom serialu zarzuca się zniszczenie postaci Jaime'a i wyrzucenie do przysłowiowego kosza całej przemiany, jaką bohater przeszedł na przestrzeni poprzednich sezonów. Z kolei jeśli chodzi o jego siostrę, podnoszą się głosy, że bezradna i płacząca królowa to nie ta sama Cersei, którą znaliśmy do tej pory, a sposób w jaki odeszła, odebrał fanom poczucie satysfakcji z jej śmierci, na którą od tak dawna czekali. Co na ten temat mają do powiedzenia aktorzy wcielający się w owych bohaterów?

Przeczytaj także

Nikolaj Coster-Waldau o śmierci Jaime'a Lannistera

Nikolaj Coster-Waldau, duński aktor wcielający się w postać Jaime'a Lannistera od pierwszego odcinka "Gry o tron", skwitował zakończenie wątku jego bohatera jako "satysfakcjonujące". Uznał, że choć powrót Królobójcy do jego siostry i ich wspólna śmierć mogły być niemałym zaskoczeniem, gdyż fani spodziewali się zupełnie innego obrotu spraw, było to bardzo sensowne rozwiązanie, pasujące do charakteru odgrywanej przez niego postaci.

Wysłałem twórcom wiadomość, gdy tylko skończyłem czytać scenariusz. Napisałem, że nie mogli zakończyć tej historii w lepszy sposób. Było to dla mnie bardzo satysfakcjonujące, acz równie zaskakujące. Było to wszystko na co liczyłem. To wciąż ma sens.

Foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Lena Headey o śmierci Cersei Lannister

Lena Headey, wcielająca się w postać Cersei Lannister, początkowo nie podzielała entuzjazmu swego serialowego brata. Aktorka przyznała, że po przeczytaniu scenariusza do 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" miała mieszane uczucia.

Liczyłam raczej na coś wielkiego, lub walkę z kimś.

Lena przyznała jednak, że po dłuższej rozmowie z Nikolajem, nieco przekonała się do zakończenia wątku jej postaci i zaczęła podzielać jego zdanie.

Im dłużej o tym rozmawialiśmy, tym bardziej wydawało mi się to idealnym zakończeniem dla niej. Przyszli na ten świat razem i razem go opuścili.

Myślę, że największym zaskoczeniem było to, że [Jaime] do niej wrócił. Cersei zrozumiała wówczas, jak bardzo ona kocha jego, a on ją. To najbardziej szczera i autentyczna relacja, jaką kiedykolwiek miała. Oni są sobie przeznaczeni. Myślę, że prawdopodobnie w tym właśnie momencie, Cersei po raz pierwszy zaznała spokoju.

Foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Zobacz też: >> Lena Headey odmówiła seksu Weinsteinowi <<

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy zakończenie serialu?

Ostatni odcinek "Gry o tron" wyemitowany zostanie 19 maja 2019 roku o 3:00 i 20:10 na kanale HBO oraz o 21:00 na kanale HBO3. Finałowy epizod serialu pojawi się również na platformie HBO GO.

Zobacz też: >> Kto zasiądzie na Żelaznym Tronie? [SONDA] <<

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.