14.05.2019 16:26

"Gra o tron": Aktorzy skomentowali zakończenie wątku rodzeństwa Lannisterów

Wydarzenia z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" wzbudziły liczne kontrowersje. Jednym z najczęściej komentowanych aspektów jest zakończenie wątku rodzeństwa Lannisterów. Co na ten temat sądzą aktorzy? Uwaga! Artykuł zawiera spoilery!

Cersei i Jaime Lannister, foto: materiały prasowe
Cersei i Jaime Lannister, foto: materiały prasowe

5. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" obfitował w zgodny wielu bohaterów. Zakończenie wątków niektórych postaci jak najbardziej zadowoliło widzów, jak to miało na przykład miejsce w przypadku Sandora Clegane aka Ogara, który padł w bratobójczej walce, na którą fani czekali od wielu sezonów. Jednak niektóre pomysły scenarzystów spotkały się z nieprzychylnymi opiniami i zwyczajnie zawiodły i rozwścieczyły fanów. Oprócz Daenerys Targaryen w roli Szalonej Królowej, największy zawód sprawiło fanom zwieńczenie wątku rodzeństwa Lannisterów - Jaime'a i Cersei.

Śmierć Jaime'a i Cersei : aktorzy skomentowali wydarzenia z 5. odcinka "Gry o tron"

Jaime i Cersei Lannister wzbudzali skrajne uczucia zarówno jako para, jak i autonomiczne postacie. Bliźniacze rodzeństwo, żyjące w kazirodczym związku i posiadające trójkę wspólnych dzieci nie było czymś, co fani "Gry o tron" byli w stanie łatwo przełknąć. Do tego dochodził również fakt, że Cersei jawiła nam się jako postać na wskroś zła, przepełniona jadem i nienawiścią, czym sprawiała, że jej związek z bratem stanowił klasyczny przykład toksycznej relacji. Tak więc, gdy tylko Jaime uwolnił się spod wpływu siostry i wyruszył na Północ, fani Królobójcy byli zachwyceni. Niestety szczęście nie trwało długo i Lew Lannisterów postanowił wrócić do siostry, co zaowocowało ich wspólną śmiercią pod gruzami Czerwonej Twierdzy.

Jaime i Cersei Lannister, foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Śmierć rodzeństwa Lannisterów nie spodobała się fanom z kilku różnych powodów. Po pierwsze twórcom serialu zarzuca się zniszczenie postaci Jaime'a i wyrzucenie do przysłowiowego kosza całej przemiany, jaką bohater przeszedł na przestrzeni poprzednich sezonów. Z kolei jeśli chodzi o jego siostrę, podnoszą się głosy, że bezradna i płacząca królowa to nie ta sama Cersei, którą znaliśmy do tej pory, a sposób w jaki odeszła, odebrał fanom poczucie satysfakcji z jej śmierci, na którą od tak dawna czekali. Co na ten temat mają do powiedzenia aktorzy wcielający się w owych bohaterów?

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także "Gra o tron": Dlaczego Jon Snow nie pogłaskał Ducha? Reżyser odpowiedział na zarzuty fanów

Nikolaj Coster-Waldau o śmierci Jaime'a Lannistera

Nikolaj Coster-Waldau, duński aktor wcielający się w postać Jaime'a Lannistera od pierwszego odcinka "Gry o tron", skwitował zakończenie wątku jego bohatera jako "satysfakcjonujące". Uznał, że choć powrót Królobójcy do jego siostry i ich wspólna śmierć mogły być niemałym zaskoczeniem, gdyż fani spodziewali się zupełnie innego obrotu spraw, było to bardzo sensowne rozwiązanie, pasujące do charakteru odgrywanej przez niego postaci.

"

Wysłałem twórcom wiadomość, gdy tylko skończyłem czytać scenariusz. Napisałem, że nie mogli zakończyć tej historii w lepszy sposób. Było to dla mnie bardzo satysfakcjonujące, acz równie zaskakujące. Było to wszystko na co liczyłem. To wciąż ma sens. "

Foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Lena Headey o śmierci Cersei Lannister

Lena Headey, wcielająca się w postać Cersei Lannister, początkowo nie podzielała entuzjazmu swego serialowego brata. Aktorka przyznała, że po przeczytaniu scenariusza do 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" miała mieszane uczucia.

"

Liczyłam raczej na coś wielkiego, lub walkę z kimś. "

Lena przyznała jednak, że po dłuższej rozmowie z Nikolajem, nieco przekonała się do zakończenia wątku jej postaci i zaczęła podzielać jego zdanie.

"

Im dłużej o tym rozmawialiśmy, tym bardziej wydawało mi się to idealnym zakończeniem dla niej. Przyszli na ten świat razem i razem go opuścili.

Myślę, że największym zaskoczeniem było to, że [Jaime] do niej wrócił. Cersei zrozumiała wówczas, jak bardzo ona kocha jego, a on ją. To najbardziej szczera i autentyczna relacja, jaką kiedykolwiek miała. Oni są sobie przeznaczeni. Myślę, że prawdopodobnie w tym właśnie momencie, Cersei po raz pierwszy zaznała spokoju. "

Foto: kadr z 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Zobacz też: >> Lena Headey odmówiła seksu Weinsteinowi <<

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy zakończenie serialu?

Ostatni odcinek "Gry o tron" wyemitowany zostanie 19 maja 2019 roku o 3:00 i 20:10 na kanale HBO oraz o 21:00 na kanale HBO3. Finałowy epizod serialu pojawi się również na platformie HBO GO.

Zobacz też: >> Kto zasiądzie na Żelaznym Tronie? [SONDA] <<

Podobało Ci się zakończenie wątku Cersei i Jaime'a?

Tagi: Gra o tron HBO Gra o tron: sezon 8