"Gra o tron" - "Arya Challenge", czyli nowa moda w Internecie. Na czym polega?

02.05.2019 11:13
"Gra o tron" - "Arya Challenge", czyli nowa moda w Internecie. Na czym polega? Fot. Arya Stark, materiały promocyjne

Trzeci odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" zapoczątkował nową modę w sieci. Czym jest #AryaChallenge i na czym polega?

Finałowy sezon "Gry o tron" trwa w najlepsze, fani szaleją, a Internet dosłownie pęka w szwach od memów, artykułów i materiałów wideo nawiązujących do słynnego serialu. Najnowszym z nich jest "Arya Challenge". Na czym polega najnowsza moda wśród fanów twórczości George'a R.R. Martina? Już tłumaczymy.

"Arya Challenge": Czego dotyczy?

Postać Aryi Stark kojarzą absolutnie wszyscy, nawet Ci, którzy nigdy nie mieli bezpośredniej styczności z "Grą o tron". Młoda bohaterka zaskarbiła sobie miłość fanów (a nawet żony samego Martina) już w 1. odsłonie serii, a z sezonu na sezon jej popularność rosła. Arya to niejednoznaczna i ciekawa postać oraz twarda babka, walcząca lepiej niż niejeden Rycerz Siedmiu Królestw, a ma przecież zaledwie kilkanaście lat. To, że nie ma sobie równych udowodniła w 3. odcinku 8. sezonu "Gry o tron", kiedy to własnoręcznie pokonała głównego antagonistę serii - Nocnego Króla - wbijając mu sztylet z valyriańskiej stali wprost w okolice, gdzie niegdyś znajdowało się jego serce. Arya Stark pokonała zatem nie tylko samego Króla Nieumarłych, ale również całą jego armię, ratując tym samym krainę Westeros przed totalną zagładą.

Przeczytaj także

"Arya Challenge": Na czym polega?

Czyn, którego dokonała Arya stał się wzorem dla wielu internautów, którzy postanowili odtworzyć słynną scenę z serialu. Liczne próby zostały rzecz jasna nagrane i zamieszczone w sieci. Tak właśnie narodziła się nowa internetowa moda pod nazwą "Arya Challenge". Najciekawsze i najbardziej udane z nagrań znajdziecie poniżej.

"Gra o tron" 8. sezon - Gdzie oglądać?

Wszystkiego dotychczasowe odcinku 8. sezonu "Gry o tron" znajdziecie na platformie HBO GO. Najnowsze odcinku emitowane są każdego poniedziałku o godzinie 3:00 i 20:10 na kanale HBO, oraz o godzinie 21:00 na kanale HBO3.

Zobacz też: >> Kto ma największe szanse zasiąść na Żelaznym Tronie? [SONDA] <<

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.