07.05.2019 13:09

"Gra o tron": Co tak naprawdę planuje Jaime Lannister? [SONDA]

Czwarty odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" był prawdziwym ciosem dla wszystkich fanów Jaime'a Lannistera. Królobójca mimo swej imponującej przemiany postanowił opuścić Winterfell i wyruszyć na pomoc swojej siostrze Cersei. Ale, czy na pewno?

Jaime Lannister, foto: kadr z 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"
Jaime Lannister, foto: kadr z 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Jaime Lannister to z pewnością jedna z najbardziej złożonych, ciekawych i niejednoznacznych postaci w "Grze o tron", która na przestrzeni wszystkich sezonów przeszła iście imponującą przemianę. Od opryskliwego i aroganckiego Królobójcy, po skruszonego i honorowego człowieka, żałującego za swe grzechy. Gdy w filnale 7. sezonu "Gry o tron" Lew Lannisterów sprzeciwił się swej siostrze Cersei, a następnie ją opuścił i wyruszył na Północ, wszyscy fani Jaime'a byli zachwyceni i wróżyli mu bohaterską śmierć w walce z siłami Nocnego Króla, lub szczęśliwe zakończenie u boku Brienne z Tarthu. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Lannister przeżył bitwę o Winterfell, a następnie związał się z Brienne, lecz tylko po ty, by po chwili ją porzucić i wrócić na Południe, do Cersei.

Co tak naprawdę planuje Jaime Lannister?

Choć na pierwszy rzut oka wygląda na to, że ciemna strona Jaime'a wygrała z jego przemianą, a twórcy "Gry o tron" postanowili ewolucję jego postaci wyrzucić do przysłowiowego kosza, wielu fanów doszukuje się w postępowaniu Lannistera drugiego dna. Gdy Jaime podejmuje decyzję o opuszczeniu Winterfell i udaniu się na Południe, w rozmowie z Brienne wymienia okrutne czyny, których dopuścił się dla ukochanej Cersei. Choć może być to zapewnienie o jego bezgranicznej miłości i lojalności wobec siostry, którą jedzie ratować, istnieje również możliwość, że Lannister miał raczej na myśli uzmysłowienie tego, że to z jej powodu był złym człowiekiem i zamierza z tym skończyć… zabijając Cersei. Teoria o tym, że Jaime własnoręcznie pozbawi życia swą bliźniaczą siostrę jest jedną z najpopularniejszych teorii związanych z Grą o tron, której zwolennicy podnoszą, że wspominana wyżej scena ową teorię jedynie potwierdza.

Zobacz też: >> HBO pozywa osoby, które pobrały "Grę o tron" z torrentów <<

Co jednak ze złamanym sercem Brienne? Osoby wierzące, że Jaime ruszył do stolicy w celu zabicia swej siostry, tłumaczą jego zachowanie względem nowej partnerki tym, że chciał się w ten sposób upewnić się, że nie ruszy ona jego śladem, a pozostanie bezpiecznie w Winterfell. O tym na ile owe przypuszczenia są trafne, dowiemy się już 15 maja 2019 roku, kiedy wyemitowany zostanie 5. odcinek "Gry o tron", będący jednocześnie wstępem do wielkiego finału.  

Co twoim zdaniem planuje Jaime Lannister?

Tagi: Seriale Gra o tron HBO Gra o tron: sezon 8