22.05.2019 10:46

"Gra o tron": Emilia Clarke oglądała przemówienia Hitlera, by przygotować się do finału

Wszystko po to, by jak najbardziej realistycznie przedstawić tyrana, który zagrzewa swoje legiony do dalszej wojny. Aktorka miała również ciekawe przemyślenia dotyczące "zagranicznych oratorów". UWAGA! W tekście znajdują się oczywiście spoilery dotyczące finału "Gry o tron".

Gra o tron
foto: kadr z serialu

W poniedziałek 20 maja 2019 roku wyemitowano ostatni odcinek "Gry o tron", w którym dowiedzieliśmy się, kto zasiadł na Żelaznym Tronie, kto przeżył, a kto nie miał takiego szczęścia. Jedną z osób znajdujących się w tej ostatniej grupie była Daenerys Targaryen, która zginęła z rąk Jona Snow za zamordowanie kilkuset tysięcy mieszkańców Królewskiej Przystani. Jednak zanim do tego doszło, nowa królowa Westeros wygłosiła płomienne przemówienie skierowane do swoich wojsk.

Gra o tron - Emilia Clarke zainspirowała się Hitlerem

Aktorka wypowiedziała się na temat tego fragmentu w rozmowie z portalem Variety, w którym zdradziła, że w ramach przygotowania oglądała przemówienia Hitlera i innych tyranów. Przyznała też, że przemawianie na tle green screena w obcym języku nigdy nie jest prostą rzeczą:

"

Żeby przygotować się do wygłaszania przemowy w nieistniejącym języku oglądałam wiele przemówień dyktatorów i innych potężnych liderów, którzy nie mówili po angielsku. Chciałam zobaczyć, czy zrozumiem, o co im chodziło, nawet jeśli nie znam języka. I można! Zrozumiesz o czym pier*oli Hitler i inni oratorzy, którzy mówią nie po angielsku. Więc pomyślałam, że: "Jeśli ja będę wierzyła w swoje słowa, to widzowie nie będą nawet musieli patrzeć na napisy". "

Emilia Clarke
Emilia Clarke
Przeczytaj także Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen skradła show podczas meczu NBA

Emilia Clarke odniosła się również do zakończenia swojej historii i znanej mantry "władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie". Aktorka stwierdziła, że to idealnie podsumowuje drogę Daenerys od "sprzedanej" nastolatki, do potężnej władczyni:

"

Ten serial od zawsze był dyskusją o władzy i tym, co ona robi z człowiekiem, całą grupą i tymi, którzy mieli służyć. To jest prawdziwe w 1. odcinku 1. sezonu i 6. epizodzie finałowej serii. W jaki sposób można zrozumieć władzę i to, jak ona uniwersalnie wpływa na pojedyncze jednostki. A następnie przedstawiamy te próby na przykładzie osób, które starają się używać jej ku czynieniu dobra dla swoich bliskich - dla jednych to rodzina, dla innych cały świat.  "

Gra o tron - powstaje pierwszy spin-off

I chociaż produkcja się zakończyła, to już ruszyły prace nad spin-offem serialu "Gra o tron". Historia ma opowiedzieć o wydarzeniach, które rozegrały się w Westoros kilka tysięcy lat przed akcją "Gry o tron".

Czy uważacie, że Daenerys powinna zasiąść na tronie?

Tagi: Seriale Gra o tron HBO Emilia Clarke HBO GO Gra o tron: sezon 8