"Gra o tron": Emilia Clarke oglądała przemówienia Hitlera, by przygotować się do finału

22.05.2019 10:46
"Gra o tron": Emilia Clarke oglądała przemówienia Hitlera, by przygotować się do finału Fot. kadr z serialu

Wszystko po to, by jak najbardziej realistycznie przedstawić tyrana, który zagrzewa swoje legiony do dalszej wojny. Aktorka miała również ciekawe przemyślenia dotyczące "zagranicznych oratorów". UWAGA! W tekście znajdują się oczywiście spoilery dotyczące finału "Gry o tron".

W poniedziałek 20 maja 2019 roku wyemitowano ostatni odcinek "Gry o tron", w którym dowiedzieliśmy się, kto zasiadł na Żelaznym Tronie, kto przeżył, a kto nie miał takiego szczęścia. Jedną z osób znajdujących się w tej ostatniej grupie była Daenerys Targaryen, która zginęła z rąk Jona Snow za zamordowanie kilkuset tysięcy mieszkańców Królewskiej Przystani. Jednak zanim do tego doszło, nowa królowa Westeros wygłosiła płomienne przemówienie skierowane do swoich wojsk.

Gra o tron - Emilia Clarke zainspirowała się Hitlerem

Aktorka wypowiedziała się na temat tego fragmentu w rozmowie z portalem Variety, w którym zdradziła, że w ramach przygotowania oglądała przemówienia Hitlera i innych tyranów. Przyznała też, że przemawianie na tle green screena w obcym języku nigdy nie jest prostą rzeczą:

Żeby przygotować się do wygłaszania przemowy w nieistniejącym języku oglądałam wiele przemówień dyktatorów i innych potężnych liderów, którzy nie mówili po angielsku. Chciałam zobaczyć, czy zrozumiem, o co im chodziło, nawet jeśli nie znam języka. I można! Zrozumiesz o czym pier*oli Hitler i inni oratorzy, którzy mówią nie po angielsku. Więc pomyślałam, że: "Jeśli ja będę wierzyła w swoje słowa, to widzowie nie będą nawet musieli patrzeć na napisy".

Przeczytaj także

Emilia Clarke odniosła się również do zakończenia swojej historii i znanej mantry "władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie". Aktorka stwierdziła, że to idealnie podsumowuje drogę Daenerys od "sprzedanej" nastolatki, do potężnej władczyni:

Ten serial od zawsze był dyskusją o władzy i tym, co ona robi z człowiekiem, całą grupą i tymi, którzy mieli służyć. To jest prawdziwe w 1. odcinku 1. sezonu i 6. epizodzie finałowej serii. W jaki sposób można zrozumieć władzę i to, jak ona uniwersalnie wpływa na pojedyncze jednostki. A następnie przedstawiamy te próby na przykładzie osób, które starają się używać jej ku czynieniu dobra dla swoich bliskich - dla jednych to rodzina, dla innych cały świat. 

Gra o tron - powstaje pierwszy spin-off

I chociaż produkcja się zakończyła, to już ruszyły prace nad spin-offem serialu "Gra o tron". Historia ma opowiedzieć o wydarzeniach, które rozegrały się w Westoros kilka tysięcy lat przed akcją "Gry o tron".

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.