10.05.2019 10:45

"Gra o tron" - Emilia Clarke potwierdziła, że to nie był jej kubek

#StarbucksGate trwa w najlepsze. Emilia Clarke udzieliła ostatnio kilku wywiadów, w których odniosła się do całej sprawy i wyjaśniła, że to nie była jej wina.

"Gra o tron" - Emilia Clarke potwierdziła, że to nie był jej kubek
foto: kadr z serialu

Najnowszy odcinek "Gry o tron" zawierał pewien element, który nigdy nie powinien znaleźć się w serialu - chodzi o kubek z kawą, który szybko zidentyfikowano jako przedmiot z popularnej sieci Starbucks. Później okazało się, że był to "zwyczajny" kubek, ale nie zmieniło to faktu, że sama sieć kawiarni mogła zaoszczędzić ponad 2 miliardy dolarów w kosztach marketingowych. Za całą sytuację szybko obwiniono Emilię Clarke, która była najbliżej przedmiotu w scenach z kubkiem. Okazuje się jednak, że wina nie leżała po jej stronie.

Gra o tron - Emilia Clarke zaprzeczyła oskarżeniom

Aktorka udzieliła bowiem wywiadu gazecie "LA Times", w którym odniosła się do całej sytuacji. Winą kilka dni wcześniej obarczył ją Liam Cunningham (w serialu gra ser Davosa), który w programie "Conan" powiedział, że to definitywnie był jej kubek. Clarke była rozbawiona jego słowami:

"

Co za dziad! Nawet nie piję Starbucksa. Nie mam pojęcia czyj to był kubek. Liam jest przebiegły. Sprawa wygląda tak - w Belfaście nie ma żadnej kawiarni sprzedającej Starbucksa. Kubki ze Starbucksa pojawiają się dopiero, gdy pojawiają się jacyś Amerykanie, najczęściej producenci.

Nie zobaczysz żadnego członka obsady "Gry o tron" z kubkiem Starbucksa w rękach, bo po prostu ich nie możemy mieć. Nie mamy asystentów, którym możemy powiedzieć: "Ej, młody. Skocz mi po czekoladowe latte". Nie piłam nigdy kawy ze Starbucksa.

Moim zdaniem wina leży po stronie Liama. On definitywnie coś kombinuje - na 100%. Tak jak powiedziałam, on jest przebiegły. "

Peter Dinklage, foto: Anthony Behar/Sipa USA/East News
Peter Dinklage, foto: Anthony Behar/Sipa USA/East News
Przeczytaj także Nie tylko Tyrion Lannister - filmy, w których zagrał Peter Dinklage. Wśród nich "Avengers: Infinity War"

Emilia Clarke odniosła się do zarzutów również na swoim Instagramie, gdzie udostępniła zdjęcie z Jasonem Momoą i Peterem Dinklage'em. Aktorka zażartowała, że kubek tak naprawdę należał do Aquamana we własnej osobie:

"

Czy ja właśnie odkryłam prawdę? Posiadacz kubka wcale nie pije herbaty ze Starbucksa... A i to nie jest żaden spoiler - to po prostu zagubiony wędrowiec, który wpadł na herbatkę w trakcie nagrań. Jason - jesteś tak ognisty, że moje włosy stają się niebieskie. "

Gra o tron - kiedy premiera nowego odcinka?

Niestety, Jason Momoa nie powróci do roli Khala Drogo. Natomiast koniec historii Daenerys i Tyriona zobaczymy już w ciągu dwóch tygodni - przedostatni odcinek "Gry o tron" zadebiutuje już 13 maja 2019 roku o 3:00 na antenie HBO. Nowe odcinki są dostępne również na platformie HBO GO.