18.06.2019 11:44

"Gra o tron" - Góra nie jest już najsilniejszym człowiekiem na świecie. Stracił tytuł Strongmana

8. sezon "Gry o tron" dobiegł końca i dał fanom długo wyczekiwany "Cleganebowl", w wyniku którego życie stracili obydwaj bracia Clegane, czyli Sandor i Gregor. Niedługo później wcielający się w Górę aktor Hafthor Julius Bjornsson stracił również tytuł Najsilniejszego Człowieka na Świecie.

Góra Gra o tron
foto: kadr z serialu

Aktor znany z "Gry o tron" zaczął swoją karierę jako kulturysta i siłacz (niczym nasz własny polski Pudzian). Od czerwca 2018 roku Hafthor Julius Bjornsson mógł się poszczycić mianem Najsilniejszego Człowieka na Świecie w ramach serii Strongman (podobnie jak przed laty wspomniany Pudzian). Niestety, w niedzielę 16 czerwca 2019 roku Bjornsson musiał się pożegnać z tym honorowym tytułem, ponieważ przegrał zawody finałowe we Florydzie z Martinsem Licisem.

Góra z Gry o tron stracił tytuł Najsilniejszego Człowieka na Świecie

Bjornsson wygrał swój tytuł w 2018 roku na zawodach w Filipinach. Co ciekawe, Martins Licis ma pseudonim związany mocno z "Grą o tron" - wołają na niego bowiem "The Dragon", co w wolnym tłumaczeniu na język polski brzmi oczywiście "Smok". Islandzki aktor i kulturysta nie mógł się nawet nacieszyć srebrnym medalem, ponieważ zakończył zawody dopiero na miejscu 3 i wrócił do domu z brązem. Bjornsson opowiedział o swojej ciężkiej pracy i wpływie na życie po występie w "Grze o tron" na łamach New York Post:

"

Musisz chcieć pracować 365 dni w roku i mieć obsesję na punkcie tego, co chcesz osiągnąć. Tylko w taki sposób osiągniesz tytuł Najsilniejszego Człowieka na Świecie. Cieszę się z tego, że mogłem też zagrać w "Grze o tron". To dało mi wiele możliwości i jestem niezwykle zadowolony z tego, że mogłem tam zagrać. Postaram się grać więcej, ale jednak kulturystyka stoi na pierwszym miejscu. "

Eating Things With Famous People
Eating Things With Famous People
Przeczytaj także Jon Snow przeprasza fanów za finał "Gry o tron" i pali scenariusz 8. sezonu. Zobacz zabawną przeróbkę

Niestety, wygląda na to, że rozdzielenie swoich obowiązków na występowanie w "Grze o tron" i w konkursach z serii Strongman okazało się zbyt wymagające i Bjornsson musiał się zadowolić jedynie 3. miejscem w mistrzostwach świata. 

Na szczęście kolejną próbę odzyskania pasa i tytułu Najsilniejszego Człowieka na Świecie Hafthor Julis Bjornsson będzie miał już na przyszłorocznych zawodach. Przy okazji nie będzie musiał się martwić o to, że będzie brał udział w nagraniach do "Gry o tron", ponieważ HBO zakończyło emitować serial w maju 2019 roku.

Tagi: Gra o tron HBO HBO GO