11.06.2018 11:18

HBO zamówiło pierwszy prequel „Gry o tron”. Pojawił się oficjalny opis serialu

Zapowiadane prequele „Gry o tron” stają się rzeczywistością. HBO zamówiło pilot pierwszego z seriali oraz udostępniło jego oficjalny opis.

Gra o tron
foto: kadr z serialu "Gra o tron"

„Gra o tron” chyli się ku końcowi, w związku z czym HBO rusza z produkcją pierwszego z pięciu zapowiadanych prequeli serialu. 8 czerwca 2018 pojawiła się oficjalna informacja, że stacja zamówiła pilotażowy odcinek serii.

Prequel „Gry o tron” – o czym będzie?

Serial nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, wiadomo jednak, że jego współtwórcami będą sam George R.R. Martin oraz Jane Goldman, scenarzystka „Kick-Ass” i „Kingsman: Tajne służby”, która w przypadku nowej produkcji HBO będzie pełniła rolę showrunnerki i scenarzystki.

HBO ujawniło też wstępny opis produkcji, w którym czytamy, że serial będzie toczył się tysiące lat przed wydarzeniami z „Gry o tron” i opowie o zmierzchu świata od złotej Ery Bohaterów po najmroczniejszą godzinę. Jak głosi opis:

"

Jedno jest pewne: od przerażających sekretów z historii Westeros po prawdziwe pochodzenie Białych Wędrowców, od tajemnic Wschodu po legendę Starków… to nie jest opowieść, którą wydaje nam się, że znamy. "

Gra o tron

Goldman zapowiedziała natomiast, że jej serial będzie przepełniony krwią i… humorem:

"

To rzeczy, które uwielbiam – oglądać i tworzyć. To byłoby nie w moim stylu, gdybym ich tam nie umieściła. "

Fakt, że serial zostanie napisany i będzie prowadzony przez kobietę, dla wielu osób jest sygnałem, że w pierwszym prequelu „Gry o tron” główną bohaterką może zostać kobieta. Czy dorówna osławionej i uwielbianej przez publiczność Daenerys? Przekonamy się dopiero w 2020 roku. Władze stacji zapowiadają bowiem, że nowy serial nie pojawi się wcześniej niż rok po zakończeniu finałowego sezonu „Gry o tron”, a ostatnie sześć odcinków hitu HBO ma trafić na antenę stacji w 2019 roku.

Czy będziesz oglądać prequel „Gry o tron”?

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Gra o tron HBO