20.03.2019 12:16

"Gra o tron": HBO ukryło na świecie 6 Żelaznych Tronów z okazji premiery ostatniego sezonu

Amerykańska stacja postanowiła w ciekawy sposób promować nadchodzący sezon "Gry o tron" - zainicjowała grę o tron w prawdziwym życiu, ukryła bowiem na całym świecie 6 Żelaznych Tronów, które możemy sami przejąć. 

Gra o tron
foto: materiały prasowe

"Gra o tron" już w kwietniu 2019 roku powróci na antenę HBO z ostatnimi 6 odcinkami. I chociaż wydaje się, że stacja właściwie nie musi ruszać z żadną kampanią promocyjną, to telewizja i tak przygotowała ciekawy sposób marketingu "Gry o tron". W sieci pojawiło się bowiem wideo przedstawiające Żelazny Tron ukryty w... środku lasu. Niesprecyzowanego lasu.

Gra o tron - odnajdź własny Żelazny Tron

HBO ukryło na całym świecie 6 Żelaznych Tronów i zachęca fanów do znalezienia ich hasłem "Rozpocznij swoją misję o tron". Jak to bywa z ukrytymi rzeczami, lokalizacje gloryfikowanych krzeseł są oczywiście nieznane. Stacja udostępniła na YouTubie godzinne, 360-stopniowe wideo przedstawiające Żelazny Tron stojący pośrodku lasu.

Daenerys Gra o tron
Daenerys Gra o tron
Przeczytaj także "Gra o tron": najlepsze sceny rozbierane Daenerys Targaryen

W komentarzach na YouTubie możemy przeczytać, że jeden z nich został umieszczony w lesie Tollymore niedaleko Newcastle. Tam nakręcono pierwsze sceny "Gry o tron", które przedstawiły nam dziwny symbol ułożony przez Białych Wędrowców z poćwiartowanych ciał. Oznacza to jednak, że na świecie wciąż pozostaje 5 nieznalezionych Żelaznych Tronów.

hbo

Gra o tron 8 - data premiery

Niedawno poznaliśmy czas trwania poszczególnych odcinków 8. sezonu "Gry o tron", dzięki czemu wiemy, że spędzimy w Westeros jeszcze prawie 7 godzin. Początek końca najpopularniejszego serialu na świecie rozpocznie się już 14 kwietnia 2019 roku i potrwa do 19 maja 2019 roku. Produkcja jest dostępna tylko na HBO i platformie HBO GO.

Wyruszycie na poszukiwania Żelaznego Tronu?

Kamil Kacperski
Tagi: Gra o tron HBO