Gwiazda "Gry o tron" o kontrowersyjnej scenie gwałtu: "To był najgorszy dzień w mojej karierze"

04.11.2020 17:29
Gwiazda "Gry o tron" o kontrowersyjnej scenie gwałtu: "To był najgorszy dzień w mojej karierze" Fot. . materiały prasowe HBO

Iwan Rheon, który w "Grze o tron" wcielał się w postać Ramsaya Boltona, wyznał, że kręcenie sceny gwałtu na Sansie było dla niego prawdziwym koszmarem.

"Gra o tron" zasłynęła jako serial, który w bardzo dosadny sposób przedstawiał zarówno sceny seksu, jak i sceny przemocy. Niejednokrotnie też twórcy serialu łączyli obydwie rzeczy, wyjątkowo realistycznie ukazując gwałt na ekranie. Odcinek, w którym Ramsay Bolton gwałci Sansę Stark w dniu ich ślubu, wzbudził wiele kontrowersji i przeszedł do historii jako jeden z najbardziej szokujących momentów "Gry o tron". Okazuje się, że odcisnął także swoje piętno na psychice aktora wcielającego się w okrutnego bękarta, dla którego był to jeden z najgorszych dni w karierze.

Przeczytaj także

Iwan Rheon o gwałcie w "Grze o tron": "To był koszmar"

W jednej z ostatnich rozmów z portalem Metro Iwan Rheon wrócił pamięcią do czasów, gdy pracował na planie "Gry o tron", wcielając się w jedną w najokropniejszych postaci serialu. Wyznał, że kręcenie sceny gwałtu na Sansie Stark było o wiele gorsze niż jakakolwiek scena przemocy, w której brał udział, nazywając czas jej realizacji "najgorszym dniem w karierze". Jak powiedział:

To był koszmar. Nikt nie chciał tam być. Nikt nie chciał tego robić. Ale jeśli opowiadasz historię, musisz to zrobić zgodnie z prawdą. (...) To był najgorszy dzień w mojej karierze. Kiedy odcinasz komuś palec, tak naprawdę tego nie widzisz, a kiedy przyglądasz się z bliska, to jest kawałek plastiku. Po prostu grasz, to nie jest prawdziwe. A kiedy znajdujesz się w tak rzeczywistej sytuacji, to bardzo trudno sobie z tym poradzić. To był okropny, okropny dzień.

Iwan Rheon wystąpił w 5 sezonach "Gry o tron". Grany przez niego Ramsay Bolton zginął z rąk Starków w finałowym odcinku 6. sezonu.

Przeczytaj także

"Gra o tron" - fenomen serialu HBO

Pierwszy sezon "Gry o tron" na podstawie "Pieśni lodu i ognia" George'a R.R. Martina trafił na antenę HBO w 2011 roku. Serial szybko zyskał popularność, stając się jedną z najchętniej oglądanych produkcji stacji. Każdy epizod był szeroko komentowany w sieci, teorie fanów powstawały w zawrotnym tempie, a brutalne sceny przemocy i odważne sceny seksu wywoływały zarówno ostrą krytykę, jak i wypieki na twarzach fanów. Serial uczynił wielkimi gwiazdami nieznanych wcześniej aktorów, jak: Emilia Clarke, Kit Harington, Maisie Williams, Sophie Turner czy Peter Dinklage. "Gra o tron" zakończyła się po 8 sezonach w 2019 roku.

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.