"Gra o tron": Jak skończył się serial? Kto zasiadł na Żelaznym Tronie?

20.05.2019 06:14
"Gra o tron": Jak skończył się serial? Kto zasiadł na Żelaznym Tronie? Fot. kadr z 6. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Finał "Gry o tron" za nami. Jak skończył się jeden z najpopularniejszych seriali w historii? Kto finalnie zasiadł na Żelaznym Tronie i został władcą Westeros? Przedstawiamy streszczenie odcinka. Uwaga! Artykuł zawiera spoilery.

Nadszedł dzień, na który od lat czekali widzowie na całym świecie. Wyemitowany został finałowy odcinek "Gry o tron", a zatem dowiedzieliśmy się kto finalnie zasiadł na Żelaznym Tronie i jak zakończyły się losy uwielbianych przez nas bohaterów. Przedstawiamy streszczenie najważniejszych faktów z ostatniego odcinka "Gry o tron".

Uwaga! Materiał zawiera spoilery z finałowego odcinka "Gry o tron". Czytasz na własną odpowiedzialność.

"Gra o tron" 8. sezon 6. odcinek: Co wydarzyło się w finałowym odcinku?

Finałowy odcinek "Gry o tron" rozpoczyna się pochodem Tyriona Lannistera, Jona Snow i Davosa Seawortha przez zniszczoną Królewską Przystań, którą w odcinku poprzednim spaliła Daenerys Targaryen. Oczom bohaterów ukazują się stosy spalonych ciał i poparzonych ludzi. Następnie dochodzi do spięcia między Jonem, a Szarym Robakiem, który na rozkaz królowej dokonuje egzekucji na niedobitkach armii Lannisterów. Tyrion z kolei udaje się w podziemia Czerwonej Twierdzy, gdzie znajduje ciała swojego rodzeństwa, Jaime'a i Cersei Lannister. Następnie obserwujemy płomienną przemowę Daenerys Targaryen, która dziękuje swej armii za pomoc w zdobyciu Siedmiu Królestw, po czym zapewnia, że to nie koniec ich podboju. Ma ona bowiem w planach "wyzwolenie" obu kontynentów, zarówno całego Westeros, jak i Essos. Do Tyriona dociera wówczas, że popełnił błąd popierając Matkę Smoków i rezygnuje z funkcji jej namiestnika, następnie zaś zostaje pojmany za zdradę. W celi odwiedza go Jon, gdzie odbywają niezwykle ważną rozmowę, której zwieńczeniem jest decyzja Jona o położeniu kresu rządom Niespalonej.

Daenerys Targaryen jako Królowa Siedmiu Królestw, foto: kadr z 6. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Daenerys Targaryen jako Królowa Siedmiu Królestw, foto: kadr z 6. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"
Przeczytaj także

"Gra o tron" 8. sezon 6. odcinek: Kto zasiadł na Żelaznym Tronie?

Jon zastaje Daenerys w sali tronowej i niestety nie jest nam dane ujrzeć Zrodzoną z Burzy zasiadającą na Żelaznym Tronie. Po odbyciu krótkiej rozmowy, do Jona dociera, że aby chronić swą rodzinę i mieszkańców kontynentu, musi zabić swą ukochaną, czego dokonuje zatapiając sztylet w jej sercu. W reakcji na śmierć matki, smok Drogon topi Żelazny Tron, a następnie zabiera ciało Daenerys i znika, nigdy więcej się nie pojawiając. 

Jon Snow zabija Daenerys Targaryen, foto: kadr z 6. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Jon Snow zabija Daenerys Targaryen, foto: kadr z 6. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron" 8. sezon 6. odcinek: Jak skończyła się "Gra o tron"?

Po pojmaniu Jona dochodzi do zebrania Wielkiej Rady, składającej się z najważniejszych lordów Westeros. Jej przedstawiciele dokonują wyboru, kto powinien objąć rządy w królestwie. Wybór pada na Brana Starka. Młody król, znany od teraz jako Bran Kaleki, Pierwszy Tego Imienia, Król Andalów i Pierwszych Ludzi, władca Sześciu Królestw i Protektor Królestwa. Mowa o sześciu królestwach, gdyż Północ ponownie stała się niezależna, z królową Sansą Stark jako władczynią. Na swego namiestnika Bran mianował Tyriona Lannistera, zaś w skład jego Małej Rady weszli: ser Brienne z Tarthu, jako dowódca Gwardii Królewskiej, ser Bronn znad Czarnego Nurtu (lord Wysogrodu) jako Starszy nam Monetą, ser Davos Seaworth jako Starszy nad Statkami oraz Samwell Tarly jako Wielki Maester. Jon Snow w ramach kary za zamordowanie królowej odesłany został do Nocnej Straży i wyruszył za Mur wraz z Tormundem, Duchem i armią Dzikich. Sansa Stark objęła rządy na Północy, zaś jej siostra Arya wyruszyła na Zachód, by zbadać nieodkryte części znanego świata. Szary Robak, wraz z armią Nieskalanych wyruszył na wyspę Naath, ojczyznę jego ukochanej Missandei

Mała Rada króla Brana Starka, foto: kadr z 6. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" Fot. Mała Rada króla Brana Starka, foto: kadr z 6. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron: Ostatnia Warta": Premiera filmu dokumentalnego

26 maja 2019 roku odbędzie się premiera filmu dokumentalnego, zatytułowanego "Gra o tron: Ostatnia Warta". Materiał przedstawiać będzie kulisy powstawania 8. sezonu "Gry o tron", stanowiąc przy tym swoiste pożegnanie twórców oraz aktorów z serialem. Film dostępny będzie na platformie HBO GO.

Zobacz też: >> "Gra o tron": Ruszyły zdjęcia do pierwszego prequela <<

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.