27.05.2019 12:21

"Gra o tron: Ostatnia warta": Emocjonalna reakcja Kita Haringtona na zakończenie wątku Jona i Daenerys

Na platformie HBO GO pojawił się dokument zatytułowany "Gra o tron: Ostatnia warta", przedstawiający kulisy powstawania 8. sezonu serialu. W materiale mieliśmy okazję zobaczyć bardzo emocjonalną reakcję Kita Haringtona na scenę śmierci Daenerys Targaryen z rąk Jona Snow. Film zawiera również wzruszający moment pożegnania aktora z rolą.

Foto: kadr z filmu "Gra o tron: Ostatnia warta"
Foto: kadr z filmu "Gra o tron: Ostatnia warta"

Finałowy odcinek "Gry o tron" wyemitowany został 20 maja 2019 roku, jednak prawdziwe pożegnanie z serialem nastąpiło dopiero tydzień później, gdy odbyła się premiera dokumentu zatytułowanego "Gra o tron: Ostatnia warta". Materiał zawiera niepublikowane wcześniej kulisy powstawania 8. sezonu serialu.

"Gra o tron: Ostatnia warta" - reakcja Kita Haringtona na śmierć Daenerys Targaryen z rąk Jona Snow

W materiale dokumentalnym możemy zobaczyć "od kuchni" nie tylko pracę techników, kostiumologów i scenografów, ale przede wszystkim przygotowania aktorów serialu do odegrania finałowych momentów "Gry o tron". Mamy również okazję ujrzeć reakcje niektórych z nich na wydarzenia zawarte w scenariuszu, bowiem część aktorów postanowiła nie czytać wcześniej skryptu finałowego sezonu, by wspólnie z innymi dzielić ten podniosły, emocjonujący moment. Do owego grona zaliczali się między innymi Maisie Williams, odtwórczyni roli Aryi Stark, oraz Kit Harington, wcielający się w "Grze o tron" w rolę Jona Snow.

Foto: kadr z filmu "Gra o tron: Ostatnia warta"

Gdy podczas czytania ekipa doszła do momentu, w którym Jon Snow zabija Daenerys Targaryen, zatapiając nóż w jej sercu, reakcja Kita Haringtona była niezwykle emocjonalna. Aktor, w przeciwieństwie do odtwórczyni roli Matki Smoków, nie miał pojęcia o tym, jak kończy się historia walki o Żelazny Tron. Nie od dziś również wiadomo, że aktorzy występujący w "Grze o tron" są silnie emocjonalnie związani z odgrywanymi przez siebie bohaterami oraz całą historią przedstawianą w serialu, zatem reakcja Kita dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem.

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także Jak widzowie zareagowali na ostatni odcinek "Gry o tron"?

"Gra o tron: Ostatnia warta" - Kit Harington żegna się z serialem

Film dokumentalny "Gra o tron: Ostatnia warta" prezentuje nam również ostatnie chwile Kita Haringtona na planie serialu. Okazuje się, że ostatnią sceną, jaką nakręcił aktor było spięcie na linii Jon - Szary Robak, do którego doszło w pierwszych minutach finałowego odcinka. Gdy nagranie dobiegło końca, skończyła się również przygoda Kita z "Grą o tron". By należycie pożegnać aktora, jeden z twórców serialu wygłosił krótką, acz poruszającą mowę:

"

Dziesięć lat temu wszedłeś do biura Niny Gold jako dwunastolatek, a teraz jesteś tutaj. Twoja warta dobiegła końca. I była to wspaniała warta. Dla nas, dla tych wszystkich ludzi i dla tak wielu innych na całym świecie. Dziękujemy Ci za Jona Snow oraz przede wszystkim za to, jakim człowiekiem jesteś. "

Po tych słowach, niezwykle wzruszony i cały we łzach, Kit Harington wygłosił własną, bardzo emocjonującą przemowę, wyrażając tym samym swoje oddanie i miłość do produkcji, dla której poświęcił tak wiele lat swojego życia.

"

Serce mi pęka. Kocham ten serial. Bardziej niż cokolwiek innego. Nigdy nie był dla mnie pracą. Był całym moim życiem i zawsze będzie moim najwspanialszym osiągnięciem. A wy zawsze będziecie moją rodziną. Bardzo was kocham i bardzo wam dziękuję. "

"Gra o tron: Ostatnia warta" - Gdzie oglądać?

Film dokumentalny "Gra o tron: Ostatnia warta" wyemitowany zostanie 27 maja 2019 roku o godzinie 20:10 na kanale HBO oraz o 22:00 na kanale HBO3. Materiał obejrzeć można również za pośrednictwem platformy HBO GO.

Zobacz też: Gwiazdy "Gry o tron" pożegnały się z serialem HBO

A jaka była twoja reakcja na zabicie Daenerys przez Jona?

Tagi: Gra o tron Jon Snow Kit Harington Daenerys Targaryen Gra o tron: sezon 8