22.05.2019 12:24

"Gra o tron": Polski youtuber przygotował "prawdziwe" zakończenie serialu. Lepsze od oryginału?

Na kanale Parówki z Demogorgona pojawiło się wideo zatytułowane "Prawdziwe zakończenie Gry o tron", które w ciągu niecałych 24 godzin osiągnęło ponad 65 tysięcy wyświetleń. W tekście będą oczywiście spoilery dotyczące finału serialu HBO.

Gra o tron
foto: kadr z serialu

"Gra o tron" dobiegła końca. Na Żelaznym Tronie (a właściwie jego resztkach) zasiadł Brandon Stark, któremu w wykonywaniu obowiązków pomagają Tyrion, Bronn, Samwell, Brienne i Davos. Wielu fanów nie było jednak zadowolonych z takiego obrotu spraw i postanowili przygotować własne wersje zakończenia "Gry o tron". Wśród nich pojawił się youtuber Parówki z Demogorgona, który przemontował jedną z najważniejszych scen w historii serialu.

Gra o tron - jak powinien skończyć się serial?

Chodzi o scenę, w której Tyrion jest postawiony przed radą lordów Westeros, którzy mają podjąć decyzję dotyczącą kary za zdradę Daenerys. Śmierci za ten czyn domaga się Szary Robak, który był liderem armii Matki Smoków. Tyrion przekonuje w końcu wszystkich, że jego śmierć niczego nie zmieni, a decyzja o tym, kto zasiądzie na tronie powinna zostać podjęta przez osoby zarządzające najważniejszymi regionami Westeros. 

Foto: kadr z 6. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"
Foto: kadr z 6. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"
Przeczytaj także "Gra o tron": Jak skończył się serial? Kto zasiadł na Żelaznym Tronie?

Ostatni Lannister uważa, że nowym władcą 7 królestw powinien zostać Brandon Stark. Lordowie Westeros zgadzają się z Tyrionem - wszyscy oprócz Sansy, która domaga się, by Winterfell było niezależnym królestwem współpracującym z resztą kontynentu. Decyzja spotyka się z ciepłym przyjęciem ze strony wszystkich władców i Bran zostaje nowym królem Westeros. 

Parówki z Demogorgonu postanowiły jednak nieco zamienić kolejność scen i po przemowie Tyriona następuje fragment ze śmiechem wszystkich lordów, którzy są bardzo rozbawieni słowami Lannistera. Z pozytywną reakcją spotyka się natomiast kandydatura Edmure'a Tully'ego, który zostaje uznany za nowego króla Westeros (w oryginale został on przywołany do porządku przez Sansę). Zobaczcie wideo:

Gra o tron - powstaje spin-off produkcji

Tak jak wspomnieliśmy na początku - 20 maja "Gra o tron" dobiegła końca. Jednak fani świata przygotowanego przez George'a R.R. Martina, D.B. Weissa i Davida Benioffa mogą być spokojni, ponieważ już ruszyły prace nad spin-offem "Gry o tron". Niestety, data premiery produkcji pozostaje nieznana.

Kamil Kacperski
Tagi: Gra o tron HBO HBO GO Gra o tron: sezon 8