12.09.2018 16:33

„Gra o tron”: Pytanie o serial HBO w Jeden z dziesięciu na TVP 1. Uczestnik znał odpowiedź

Z udzieleniem odpowiedzi na to pytanie nie powinien mieć nikt, kto widział chociaż pierwszy sezon jednego z najpopularniejszych seriali HBO.

Jeden z dziesięciu na TVP 1
foto: kadr z wideo

Jeden z najdłużej emitowanych w Polsce teleturniejów, Jeden z dziesięciu, który widzowie mogą śledzić na kanałach Telewizji Polskiej od 3 czerwca 1994 roku, idzie z duchem czasu i kultury, nie ignorując trendów filmowych i muzycznych. W 2018 roku uczestnicy mieli już okazję usłyszeć pytanie o słynną rockową wokalistkę, z kolei w jednym z odcinków programu Jeden z dziesięciu, wyemitowanym na początku kwietnia 2018 roku, Tadeusz Sznuk zapytał: „Du Hast” i „Amerika” to największe przeboje którego z zespołów?

1 z 10: Pytanie dla fanów „Gry o tron”

Produkcja HBO znowu jest na czasie, bowiem latem 2018 roku zakończyły się zdjęcia do ostatniego sezonu serialu. Wiadomo też, że w 8. sezonie „Gry o tron” wystąpi polski aktor, Paweł Sakowski pochodzący z Choszczna, który od 2012 roku występuje w poznańskim teatrze U przyjaciół. Większość widzów nie miała więc zapewne problemu z odgadnięciem, o jakim serialu mowa w odcinku teleturnieju Jeden z dziesięciu. 

Prowadzący program, Tadeusz Sznuk, wymienił nazwy trzech serialowych rodów, a zadaniem uczestnika było podanie nazwy produkcji, w której one występują.

"

Lannister, Stark, Targaryen to nazwy rodów z którego znanego serialu? "

Właśnie takie pytanie pojawiło się 11 września 2018, we wtorkowym wydaniu nowej serii teleturnieju Jeden z dziesięciu. Uczestnik jednak nie zawahał się ani na moment i od razu podał prawidłową odpowiedź. Oczywiście są to nazwy rodów występujących w serialu „Gra o tron” HBO.

„Gra o tron” sezon 8. - kiedy premiera?

Nikolaj Coster-Valdau, czyli aktor wcielający się w Jaimego Lannistera obiecał fanom, że zobaczą satysfakcjonujący finał „Gry o tron”. Wiadomo też, że  - jak zapowiedział George R.R. Martin - śmierci z serialu nie będą pokrywały się z wydarzeniami z „Wichrów zimy”, co oznacza, że nadal nie wiadomo, kto zginie w finałowym sezonie serialu. Na razie nie podano jednak dokładnej daty premiery serialu. Wiadomo, że pierwszy odcinek zadebiutuje w 2019 roku. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Gra o tron