„Gra o tron”: Ramin Djawadi wykonał motyw muzyczny z serialu na… Nintendo Labo

Natalia Hluzow
21.05.2018 16:49
„Gra o tron”: Ramin Djawadi wykonał motyw muzyczny z serialu na… Nintendo Labo Fot. kadr z wideo

Twórca ścieżki dźwiękowej z serialu „Gra o tron” został poproszony o wykonanie swojej słynnej kompozycji przy użyciu… konsoli Nintendo. Jak poradził sobie z tym nietypowym zadaniem?

Ramin Djawadi należy do najbardziej rozpoznawalnych twórców muzyki filmowej dzisiejszych czasów. I choć daleko mu jeszcze do Johna Williamsa, Hansa Zimmera czy Ennio Morricone, trzeba przyznać, że jego kompozycje robią ogromne wrażenie i wyjątkowo zapadają w pamięć.

Do najsłynniejszych dzieł niemieckiego kompozytora należą ścieżki dźwiękowe z „Iron Mana”, serialu „Westworld” i oczywiście z „Gry o tron”. 15 maja 2018 w Łodzi polscy fani serialu i miłośnicy muzyki filmowej mieli okazję posłuchać słynnych melodii Djawadiego za sprawą koncertu „Game of Thrones Live Koncert Experience”. Jednak na pewno nie usłyszeli wtedy motywu muzycznego z „Gry o tron” zagranego na Nintendo Labo przez samego kompozytora.

Motyw muzyczny z „Gry o tron” zagrany na Nintendo Labo

Nintendo Labo to zestaw kartonowych dodatków do konsoli Nintendo Switch. Akcesoria przeznaczone są do samodzielnego montażu i umożliwiają „przerobienie” konsoli w kartonowe pianino, robota, wędkę czy motocykl.

Ramin Djawadi został wyposażony w takie właśnie akcesorium udające pianino, a następnie poproszony o wykonanie swojej słynnej kompozycji z czołówki „Gry o tron”. Czy sprostał temu zadaniu? Możecie to sprawdzić oglądając poniższe wideo:

Melodia z czołówki serialu „Gra o tron” należy do najbardziej rozpoznawalnych motywów muzycznych z filmów i seriali na świecie. Na przestrzeni ostatnich 7 lat powstały setki nowych aranżacji utworu Djawadiego, m.in. wersja metalowa, wersja wykonana na kaszmirskich instrumentach, a nawet zmontowana z odgłosów wydawanych przez zwierzęta. Na tle takich wynalazków odtworzenie słynnej melodii na Nintendo Labo przez jej kompozytora nie wydaje się być niczym dziwnym…

„Gra o tron” już niebawem zakończy swój ekranowy żywot. Ósmy i ostatni sezon serialu zadebiutuje na antenie HBO w 2019 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.