"Gra o tron": aktorzy i twórcy skomentowali sceny śmierci z 4. odcinka 8. sezonu

07.05.2019 12:12
"Gra o tron": aktorzy i twórcy skomentowali sceny śmierci z 4. odcinka 8. sezonu Fot. kadr z serialu

W sieci pojawiło się zakulisowe wideo przedstawiające prace nad 8. sezonem "Gry o tron", w którym aktorzy i twórcy serialu wypowiedzieli się na temat nowego epizodu. UWAGA! W tekście są spoilery dotyczące 4. odcinka finałowej serii.

W poniedziałek 6 maja 2019 roku zadebiutował 4. odcinek 8. sezonu "Gry o tron". Nowy epizod przyniósł nam pożegnanie poległych w Bitwie o Winterfell, ucztę celebrującą wygraną ludzkości nad Nocnym Królem i jego armią nieumarłych, a także dużo pożegnań. Sami widzowie również musieli się rozstać z ulubionymi postaciami - w 4. odcinku zmarł bowiem smok Rhaegal, życie straciła również Missandei, oddana przyjaciółka Daenerys.

Gra o tron - aktorzy opowiedzieli o śmierci w serialu

Do sieci trafiło wideo przedstawiające kulisy pracy nad "Grą o tron". Jednym z najciekawszych fragmentów jest wywiad z Nathalie Emmanuel, która gra Missandei. Aktorka wypowiedziała się również na temat sceny w wywiadzie z Entertainment Weekly. Zdradziła, że pogodziła się z losem:

Moim zdaniem była to fantastyczna scena. Wielokrotnie powtarzałam w wywiadach, że nie przejmuje się tym, że moja postać może zginąć. Jestem szczęśliwa, że tu jestem i mogę być częścią takiego serialu. Chciałam tylko, by było to zapadające w pamięć. Myślę, że twórcy postarali się i dali mi dokładnie coś takiego. Kręcenie sceny śmierci było ekscytujące, a sam fragment będzie bardzo emocjonalny. Missandei jest w niej bardzo odważna, widać jej siłę oraz to, jak jest nieustraszona, chociaż nie nosi miecza. Ona wierzy w swoją królową i jej cel. Jestem szczęśliwa, że dostała takie pożegnanie.

Przeczytaj także

A poniżej możecie zobaczyć całe wideo "Game Revealed", w którym twórcy opowiedzieli m.in. o powstawaniu nowej wersji balisty Skorpion, o morskiej walce między statkami Eurona Greyjoya, a także śmierci Rheagala. Sami twórcy, czyli D.B. Weiss i David Benioff stwierdzili natomiast, że Daenerys... zapomniała o flocie najstarszego z rodu władców Żelaznych Wysp. Cóż, skoro zapomnieli o usunięciu kubka ze Starbucksa z kadru, to niedziwne, że mogli pójść również stwierdzić, że Dany zapomni o Greyjoyu, aby zaszokować widzów:

Gra o tron - data premiery nowego odcinka

Nowy odcinek "Gry o tron" zadebiutuje już 13 maja 2019. 5. odcinek będzie też kilka godzin później dostępny na platformie HBO GO. 

Zobacz także: >> Filmy z Sophie Turner - m.in. X-Men <<

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.