12.12.2016 13:43

„Gra o tron” czy „The Walking Dead” - gdzie zginęło więcej bohaterów?

Oba seriale słyną z bezkompromisowej przemocy i niespodziewanych zwrotów akcji - często idących ze sobą ręka w rękę. Czas się przekonać: w którym serialu uśmiercono więcej postaci?

„Gra o tron” czy „The Walking Dead” - gdzie zginęło więcej bohaterów?
foto: materiały prasowe

Każdy, kto oglądał pierwszy sezon „Gry o tron”, pamięta to uczucie. Choć oczywiście nie była to pierwsza telewizyjna produkcja, która odważyła się uśmiercić jednego z głównych bohaterów, to właśnie ona przyczyniła się w dużej mierze do zjawiska, które dziś już można uznać za trend. Dzięki niemu widz nigdy nie może być spokojny o los ulubionej postaci, a dyskusje z przyjaciółmi często przyjmują absurdalny wymiar przez TE CHOLERNE SPOILERY.

Zdajemy sobie sprawę z bólu popsutej zabawy, nie będziemy więc się silić na konkretne wyliczenia kto, gdzie i w którym odcinku zginął. Zamiast tego skupimy się na liczbach - wszystko za sprawą Nantesa Rykaarta, który dokonał niesamowitego poświęcenia: dokładnie przeanalizował pierwsze pięć sezonów „Gry o tron” i „The Walking Dead”, a następnie przygotował pouczającą infografikę.

Swój wykres podzielił na cztery czytelne kategorie: główni bohaterowie, postaci drugoplanowe, bohaterowie poboczni i nieludzie. Różnice w poszczególnych częściach są dość wyraźne, co łatwo przewidzieć po zróżnicowanym charakterze obu produkcji. Najwyraźniej widać to po ostatniej kategorii, w której wyraźnie przoduje „The Walking Dead” - w końcu zombie już wiele wspólnego z ludźmi nie mają.

To zresztą dzięki tej kategorii produkcja stacji AMC ostatecznie pobiła na głowę pod względem zgonów dzieło HBO. Spójrzmy jednak na nie mniej ważny współczynnik śmierci głównych bohaterów, które w ogólnym rozrachunku są dla widzów najbardziej szokujące - tam już prowadzi „Gra o tron” z wynikiem 19:13. W tabeli nie brakuje innych ciekawych spostrzeżeń.

Przekonajcie się sami:

gottwd

Pamiętajmy, że w badaniu wzięto pod lupę tylko pierwsze 5 sezonów - a przecież już sama 6. seria „The Walking Dead” przyniosła wiele niespodzianek... I nie mamy tu na myśli wyłącznie hołdu dla Lucia Fulciego. Z kolei w „Grze o tron” 7. sezon ma kontynuować krwawe żniwa, co sugerowała już m.in. Sophie Turner.

Który serial bardziej lubisz oglądać?

Jakub Gańko
Tagi: Seriale The Walking Dead Gra o tron