03.12.2019 11:38

"Gra o tron" - do sieci trafiły dwie usunięte sceny z finałowego sezonu serialu

W sieci pojawiły się dwie usunięte sceny z 8. sezonu "Gry o tron" pochodzące z odcinka "Długa noc", w którym rozegrała się bitwa o Winterfell.

Gra o tron
foto: kadr z serialu Gra o tron

Już niedługo do sprzedaży trafi domowe wydanie całego serialu "Gra o tron". Fani serialu HBO będą mieli okazję nie tylko obejrzeć całą historię bitwy o Żelazny Tron od początku, ale również wzbogacić maraton o usunięte sceny. Dwie z nich trafiły do sieci.

"Gra o tron" - usunięte sceny z 8. sezonu serialu

Finałowy sezon "Gry o tron" był najkrótszy w historii serialu, ale dzięki wydaniu Blu-ray i DVD fani będą mogli wydłużyć sobie niektóre odcinki, włączając usunięte sceny. Wśród dodatków zobaczymy między innymi dwa wycięte fragmenty, pochodzące z odcinka "Długa noc". Opowiadał on o pamiętnej bitwie o Winterfell, w której królestwa Westeros połączyły siły, by raz na zawsze pokonać zagrożenie ze strony Nocnego Króla i jego armii nieumarłych. Jak prezentują się sceny, które nie trafiły do finalnej wersji 8. sezonu "Gry o tron"?

W pierwszej widzimy, że Missandei (Nathalie Emmanuel) i Goździk (Hannah Murray) próbują ukryć się przed rycerzami Białych wędrowców. Kobiety znajdują schronienie w zakamarku zamku Winterfell, ale ich obecność zdradza kwilenie dziecka, trzymanego na rękach ukochanej Samwella. Upiory zauważają bohaterki i zmierzają w ich kierunku. Na szczęście w ostatniej chwili na ratunek przybywają Tyrion (Peter Dinklage) i Sansa (Sophie Tunrer).

Druga scena rozgrywa się poza murami zamku. Theon (Alfie Allen) i Karstarkowie mają za zadanie strzec Brana Starka (Isaac Hempstead-Wright) przed Białymi Wędrowcami. Okazuje się, że nie wszystko poszło zgodnie z planem i krwiożercze nieumarłe stwory zmierzają w ich kierunku.

Emilia Clarke (Gra o tron)
Emilia Clarke (Gra o tron)
Przeczytaj także Jak bohaterowie "Gry o tron" zmienili się w ciągu 8 sezonów serialu?

"Gra o tron" - kiedy premiera na Blu-ray i DVD?

To tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o dodatki czekające na fanów w zestawie Blu-ray i DVD całej "Gry o tron". Oprócz wszystkich odcinków widzowie dostaną rozmaite bonusy w postaci pozostałych usuniętych scen, spotkania gwiazd serialu po latach, filmu dokumentalnego o hicie HBO oraz animowanej historii siedmiu królestw. Domowa edycja serialu trafi do sprzedaży w USA 3 grudnia 2019 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje w Polsce. 

Zobacz też: „Gra o tron”: usunięte sceny z 8. sezonu mogły uratować serial? [WIDEO]

Tagi: Seriale Gra o tron HBO Sophie Turner Peter Dinklage