"Gra o tron" - do sieci trafiły dwie usunięte sceny z finałowego sezonu serialu

03.12.2019 11:38
"Gra o tron" - do sieci trafiły dwie usunięte sceny z finałowego sezonu serialu Fot. kadr z serialu Gra o tron

W sieci pojawiły się dwie usunięte sceny z 8. sezonu "Gry o tron" pochodzące z odcinka "Długa noc", w którym rozegrała się bitwa o Winterfell.

Już niedługo do sprzedaży trafi domowe wydanie całego serialu "Gra o tron". Fani serialu HBO będą mieli okazję nie tylko obejrzeć całą historię bitwy o Żelazny Tron od początku, ale również wzbogacić maraton o usunięte sceny. Dwie z nich trafiły do sieci.

"Gra o tron" - usunięte sceny z 8. sezonu serialu

Finałowy sezon "Gry o tron" był najkrótszy w historii serialu, ale dzięki wydaniu Blu-ray i DVD fani będą mogli wydłużyć sobie niektóre odcinki, włączając usunięte sceny. Wśród dodatków zobaczymy między innymi dwa wycięte fragmenty, pochodzące z odcinka "Długa noc". Opowiadał on o pamiętnej bitwie o Winterfell, w której królestwa Westeros połączyły siły, by raz na zawsze pokonać zagrożenie ze strony Nocnego Króla i jego armii nieumarłych. Jak prezentują się sceny, które nie trafiły do finalnej wersji 8. sezonu "Gry o tron"?

W pierwszej widzimy, że Missandei (Nathalie Emmanuel) i Goździk (Hannah Murray) próbują ukryć się przed rycerzami Białych wędrowców. Kobiety znajdują schronienie w zakamarku zamku Winterfell, ale ich obecność zdradza kwilenie dziecka, trzymanego na rękach ukochanej Samwella. Upiory zauważają bohaterki i zmierzają w ich kierunku. Na szczęście w ostatniej chwili na ratunek przybywają Tyrion (Peter Dinklage) i Sansa (Sophie Tunrer).

Druga scena rozgrywa się poza murami zamku. Theon (Alfie Allen) i Karstarkowie mają za zadanie strzec Brana Starka (Isaac Hempstead-Wright) przed Białymi Wędrowcami. Okazuje się, że nie wszystko poszło zgodnie z planem i krwiożercze nieumarłe stwory zmierzają w ich kierunku.

Przeczytaj także

"Gra o tron" - kiedy premiera na Blu-ray i DVD?

To tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o dodatki czekające na fanów w zestawie Blu-ray i DVD całej "Gry o tron". Oprócz wszystkich odcinków widzowie dostaną rozmaite bonusy w postaci pozostałych usuniętych scen, spotkania gwiazd serialu po latach, filmu dokumentalnego o hicie HBO oraz animowanej historii siedmiu królestw. Domowa edycja serialu trafi do sprzedaży w USA 3 grudnia 2019 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje w Polsce. 

Zobacz też: „Gra o tron”: usunięte sceny z 8. sezonu mogły uratować serial? [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.