05.05.2017 08:14

„Gra o tron” doczeka się 4 spin-offów

To nie koniec opowieści o Westeros od HBO. „Gra o tron” ma szansę rozszerzyć się aż o 4 kolejne seriale.

„Gra o tron” doczeka się 4 spin-offów
foto: kadr z serialu

To już pewne, że dotychczasowa linia fabularna produkcji Weissa i Benioffa zakończy się po 8. sezonie. Nowe odcinki „Gry o tron” zadebiutują 16 lipca 2017 roku. Co więcej najbliższa seria będzie składać się z zaledwie siedmiu odcinków.

Szefowie HBO już od dawna odgrażali się, że będą starali się pertraktować z twórcami przedłużenie żywotu serialu. Jak widać udało się wypracować sposób na osiągnięcie tego, gdyż stacja zatrudniła już scenarzystów do 4 spin-offów „Gry o tron”. Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o szczegółach fabuły czy nawet o ogólnym pomyśle na nowe produkcje. Wiemy jedynie, że każda z nich pokaże inny okres czasu z uniwersum George’a R. R. Martina.

Dan Weiss i David Benioff przy każdym z projektów będą pełnić obowiązki producentów wykonawczych. Nie będą już oni jednak scenarzystami, na tych wybrano:

  • Maxa Borensteina („Kong: Wyspa Czaszki”)
  • Jane Goldman („Kingsman: Tajne służby”) razem z Georgem R. R. Martinem
  • Brian Helgeland („A Knights Tale”)
  • Carly Wray („Mad Men”) razem z Georgem R. R. Martinem

Oto co HBO ma do powiedzenia na temat projektów w swoim oficjalnym oświadczeniu:

"

Nie ma żadnego kalendarza dotyczącego tych produkcji. Damy scenarzystom tak dużo czasu ile potrzebują. Wszystko zostanie oszacowane, kiedy scenariusze będą już gotowe. "

Wiemy, że w najbliższym 7. sezonie do obsady serialu dołączy Ed Sheeran, a smoki osiągną w nadchodzących odcinkach rozmiary Boeinga 747. Na ekranie zjawi się także Jim Broadbent, który zagra maestera Cytadeli, gdzie wybrał się Sam.

Kto powinien dostać własny serial?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Gra o tron