„Gra o tron” doczeka się 4 spin-offów

Robert Skowronski
05.05.2017 08:14
„Gra o tron” doczeka się 4 spin-offów Fot. kadr z serialu

To nie koniec opowieści o Westeros od HBO. „Gra o tron” ma szansę rozszerzyć się aż o 4 kolejne seriale.

To już pewne, że dotychczasowa linia fabularna produkcji Weissa i Benioffa zakończy się po 8. sezonie. Nowe odcinki „Gry o tron” zadebiutują 16 lipca 2017 roku. Co więcej najbliższa seria będzie składać się z zaledwie siedmiu odcinków.

Szefowie HBO już od dawna odgrażali się, że będą starali się pertraktować z twórcami przedłużenie żywotu serialu. Jak widać udało się wypracować sposób na osiągnięcie tego, gdyż stacja zatrudniła już scenarzystów do 4 spin-offów „Gry o tron”. Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o szczegółach fabuły czy nawet o ogólnym pomyśle na nowe produkcje. Wiemy jedynie, że każda z nich pokaże inny okres czasu z uniwersum George’a R. R. Martina.

Dan Weiss i David Benioff przy każdym z projektów będą pełnić obowiązki producentów wykonawczych. Nie będą już oni jednak scenarzystami, na tych wybrano:

  • Maxa Borensteina („Kong: Wyspa Czaszki”)
  • Jane Goldman („Kingsman: Tajne służby”) razem z Georgem R. R. Martinem
  • Brian Helgeland („A Knights Tale”)
  • Carly Wray („Mad Men”) razem z Georgem R. R. Martinem

Oto co HBO ma do powiedzenia na temat projektów w swoim oficjalnym oświadczeniu:

Nie ma żadnego kalendarza dotyczącego tych produkcji. Damy scenarzystom tak dużo czasu ile potrzebują. Wszystko zostanie oszacowane, kiedy scenariusze będą już gotowe.

Wiemy, że w najbliższym 7. sezonie do obsady serialu dołączy Ed Sheeran, a smoki osiągną w nadchodzących odcinkach rozmiary Boeinga 747. Na ekranie zjawi się także Jim Broadbent, który zagra maestera Cytadeli, gdzie wybrał się Sam.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.