Fani z Kaszmiru oddali muzyczny hołd „Grze o tron” w inspirowanym serialem teledysku

Natalia Hluzow
27.03.2018 10:10
Fani z Kaszmiru oddali muzyczny hołd „Grze o tron” w inspirowanym serialem teledysku Fot. kadr z wideo

W kwestii radosnej twórczości fanów „Gry o tron” widzieliśmy już wiele. Jednak profesjonalny teledysk zrealizowany do muzyki z serialu wykonanej na oryginalnych kaszmirskich instrumentach to coś naprawdę wyjątkowego.

Parodie, przeróbki i filmiki inspirowane „Grą o tron” nie są niczym nowym. Czołówka „Gry o tron” w wersji anime czy fanowski prequel serialu pt. „Doom of Valyria” to tylko wierzchołek góry lodowej. Pochodzący z Kaszmiru fani serialu nie są więc żadnymi pionierami, niemniej trzeba przyznać im, że swoją fanowską robotę wykonali wyjątkowo profesjonalnie.

„The Cure: A Kashmini Instrumental Tribute to Game of Thrones”

Twórcy z Master Visuals Studio przygotowali niezwykły hołd dla „Gry o tron”, w którym bohaterowie wcielają się w postaci inspirowane Jonem Snow, Samem Tarlym, Nocnym Królem czy Melisandre. Fabuła skupia się oczywiście na pierwszym z bohaterów, który wyrusza w niebezpieczną misję w towarzystwie swojego przyjaciela, Sama, i musi zmierzyć się z Nocnym Królem i jego hordą nieumarłych.

Nie fabuła jest tutaj jednak najważniejsza. Największe wrażenie robi wspaniała muzyka zagrana przez trzech kaszmirskich muzyków na tradycyjnych instrumentach. Niemal 6,5 minutowa kompozycja, którą słyszymy w tym materiale, wykorzystuje nie tylko fragmenty motywu przewodniego z „Gry o tron”, ale też kompozycję ze „Slumdoga” o tytule „Escape”, co razem z oryginalną muzyką jednego z wykonujących ją artystów, Sufiyana Malika, tworzy wyjątkowy utwór „The Cure”.

Sami twórcy opisali swój film słowami:

Jesteśmy wielkimi fanami serialu i to jest nasz list miłosny do niego.

Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo piękny i emocjonalny list.

Teledysk w całości zrealizowano w popularnym ośrodku narciarskim Gulmarg w zachodnich Himalajach. Jego wyjątkowy urok sprawił, że od razu opanował internet – do tego stopnia, że oficjalna strona turystyki w regionie Dżammu i Kaszmir udostępniła go na swoim facebookowym profilu.

„Gra o tron” powróci na ekrany z ósmym i ostatnim sezonem w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.