29.11.2019 11:01

"Gra o tron" - gwiazdy zdradziły najbardziej szokujące momenty serialu

Gwiazdy "Gry o tron" zostały zapytane o najbardziej szokujące sceny z serialu. Jakie momenty wybrali aktorzy hitu HBO?

Gra o tron
foto: kadr z serialu Gra o tron

W 2019 roku stacja HBO w końcu wyemitowała zakończenie serialu "Gra o tron". Chociaż wielu fanów czuje się rozczarowanych zakończeniem produkcji, całości nie można odmówić wielkiego wpływu na kształt współczesnej telewizji. Gwiazdy "Gry o tron" opowiedziały o tym, co przez lata było charakterystyczną cechą serialu - szokujących momentach.

"Gra o tron" - najbardziej szokujące sceny według gwiazd serialu

Serwis IGN zamieścił w sieci nagranie z wywiadu z odtwórcami bohaterów serialu. Zostali zapytani o te momenty, które najbardziej wprawiły ich w osłupienie. Odpowiedzi nie były zbyt zaskakujące, chociaż pojawiły się fragmenty, o których niektórzy widzowie mogli zapomnieć.

Gwendolyne Christie, która wcieliła się w Brienne z Tarthu, podała przykład najbardziej oczywistego fragmentu serialu, który wstrząsnął widzami. Chodzi oczywiście o ścięcie Neda Starka pod koniec pierwszego sezonu "Gry o tron". Tego samego zdania byli Jacob Anderson, czyli Szary Robak, Hannah Murray, wcielająca się w Gilly oraz odtwórca Samwella - John Bradley. Druga propozycja, o której również wspomniała Christie to sławetne Krwawe Gody, podczas których zabito wielu głównych bohaterów.

Sophie Turner
Sophie Turner
Przeczytaj także Poznaliśmy pierwszą rolę Sophie Turner po "Grze o tron"

Maisie Williams, czyli odtwórczyni Arii, nie była zaskoczona powyższymi fragmentami, ponieważ zapoznała się z książkami George'a R.R. Martina. O wiele bardziej zaszokowała ją scena, w której Nony Król dotyka niemowlę i przemienia je w jednego z nieumarłych potworów. Sophie Turner również uznała ten moment za wstrząsający. Jerome Flynn, czyli serialowy Bronn wybrał kolejną oczywistość - śmierć Oberyna. Podobnie uważa Isaac Hemstead Wright grający Brana.

Maisie Williams
Maisie Williams
Przeczytaj także Maisie Williams opowiedziała o problemach z dorastaniem podczas pracy nad "Grą o tron"

Joe Dempsie (Gendry) uważa, że to zaskakujące, ponieważ twórcy stosowali podobne triki od dawna, mimo to wciąż działały. Aktor wybrał jednak inny moment - spalenie na stosie Shireen Baratheon. Zgadzaj się z nim Flynn, Carice Van Houten (Melisandre) oraz Lian Cunningham (Davos). Dla autora wywiadu najbardziej szokujący był jednak fakt, że Richard Dormer, który grał Berica... nigdy nie oglądał "Gry o tron".

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także Twórcy "Gry o tron" zrezygnowali z elementów fantasy, żeby zachęcić do oglądania "matki i futbolistów"

"Gra o tron" na Blu-ray i DVD - kiedy premiera?

Fani serialu będą mieli niedługo okazję, żeby przypomnieć sobie wszystkie osiem sezonów serialu. Do sprzedaży trafi niebawem domowa edycja całej "Gry o tron". Oprócz wszystkich odcinków widzowie dostaną rozmaite dodatki w postaci usuniętych scen, spotkanie gwiazd serialu po latach, film dokumentalny o hicie HBO oraz animowaną historię siedmiu królestw. Zestaw trafi do sprzedaży w grudniu 2019 roku.

Foto: materiały prasowe HBO
Foto: materiały prasowe HBO
Przeczytaj także "Gra o tron" na Blu-ray za niebotyczną cenę w Polsce. Jakie dodatki zawiera zestaw?

Zobacz też: Fani "Gry o tron" są skonfundowani. Wszystko przez jednego tweeta twórców

Tagi: Seriale Gra o tron Sophie Turner Maisie Williams