"Gra o tron": ile postaci zginęło w serialu? Kto okazał się najskuteczniejszym zabójcą?

24.05.2019 09:47
"Gra o tron": ile postaci zginęło w serialu? Kto okazał się najskuteczniejszym zabójcą? Fot. kadr z serialu Gra o tron

Na stronie Washington Post pojawiła się ciekawa infografika dotycząca statystyk śmiertelności w serialu "Gra o tron". Odpowiada na wiele ważnych pytań fanów.

Finał "Gry o tron" za nami, więc przyda się podsumowanie serialu. Jednym z najważniejszych aspektów hitu HBO była śmierć postaci, która często przychodziła znienacka. To, że trup słał się gęsto to jedno. Każdy fan "Gry o tron" doskonale wie, że twórcy serialu mieli rozmaite, często bardzo okrutne pomysły na uśmiercanie bohaterów. Jak duża jest jednak całkowita liczba ofiar śmiertelnych w serialu?

"Gra o tron" - ile postaci zginęło w serialu HBO?

Washington Post przygotował ciekawe zestawienie okraszone interaktywną infografiką, które możecie zobaczyć TUTAJ. Można z niego wyczytać bardzo wiele ciekawych informacji na temat śmierci występujących w "Grze o tron". Autorzy materiału postanowili podliczyć wszystkie trupy. Wyszła im całkiem spora liczba. Według rachunków, podczas 8 sezonów serialu, widzowie mieli okazję zobaczyć 6,887 śmierci. Podliczono zarówno zabójstwa głównych bohaterów, jak i postaci z drugiego, a czasem nawet trzeciego planu. 

Washington Post Fot. foto: print screen z Washington Post

Co ciekawe śmiertelna statystyka rosła z sezonu na sezon. W pierwszych 10 odcinkach zginęło jedynie 59 osób. W 8. odsłonie serialu aż 4 548 postaci. 

Przeczytaj także

"Gra o tron" - kto jest największym zabójcą w serialu?

To nie jedyna interesująca kwestia, którą podjęli twórcy zestawienia. Okazuje się, że spory odsetek śmierci mają na swoim koncie konkretne postacie. Który z bohaterów "Gry o tron" jest najskuteczniejszym zabójcą?

Washington Post Fot. foto: print screen z Washington Post

Każdy, kto śledził produkcję HBO, doskonale wie, że jedną z najskuteczniejszych broni w Westeros są smoki Daenerys. To właśnie jeden z nich, a konkretnie Drogon znalazł się na pierwszym miejscu najbardziej zabójczych postaci. Głównie dzięki finałowemu sezonowi, w którym spalił całą Królewską Przystań. Jego wynik to 1426 ofiar. Niewiele mniej osób zginęło z ręki młodej Starkówny. Arya podczas swojej krwawej wendety zabiła 1278 wrogów. Trzecie miejsce należy do kolejnego ze smoków - Rhaegala. Jego licznik zabójstw jest dość nikły w porównaniu z poprzednimi bohaterami. Zabił "jedynie" 273 osoby. Na dalszych miejscach znaleźli się Cersei (199 zabójstw) i Jon Snow (112 zabójstw).

"Gra o tron" - która grupa poniosła największe straty?

Najbardziej w pamięć zapadły śmierci głównych bohaterów serialu. Ale wyniki, których dorobili się Drogon, Arya i Rhaegal nie wzięły się znikąd. W zestawieniu poświęcono uwagę grupom, które najbardziej oberwały podczas 8 sezonów serialu. 

Washington Post Fot. foto: print screen z Washington Post

2900 ofiar to sami Biali Wędrowcy - przez dużą część serialu główni wrogowie mieszkańców Westeros. Na drugim miejscu znalazły się konie. Zabito aż 755 zwierzaków. Na trzeciej pozycji uplasował się lud silnie związany z wierzchowcami - Dothrakowie z wynikiem 743 śmierci. Nie poszczęściło się też członkom Złotej Kompanii (567 ofiar) oraz żołnierzom Lannisterów (290 ofiar).

Oczywiście zestawienie oferuje więcej interesujących szczegółów z "Gry o tron". Możemy dowiedzieć się między innymi, która broń była najbardziej śmiercionośna, albo poznać najbardziej krwawą bitwę serialu. Całość rozbito na poszczególne sezony i opatrzono interaktywnymi rysunkami, więc nad analizowaniem śmierci w "Grze o tron" można spędzić naprawdę długie godziny. 

Zobacz też: Jak bohaterowie "Gry o tron" zmienili się w ciągu 8 sezonów serialu? 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.