"Gra o tron": jakie wskazówki na temat finału twórcy serialu ukryli w zwiastunie?

Sergiusz Kurczuk
06.03.2019 08:26
"Gra o tron": jakie wskazówki na temat finału twórcy serialu ukryli w zwiastunie? Fot. kadr z serialu Gra o tron

Stacja HBO w końcu zaprezentowała pierwszy zwiastun 8. sezonu "Gry o tron". Co zapowiedź mówi nam o wydarzeniach w finale serialu? Jak potoczą się losy Westeros?

Zima oficjalnie nadeszła. Chociaż fani nie spodziewali się, że kiedykolwiek zobaczą oficjalny zwiastun 8. sezonu "Gry o tron", stacja HBO postanowiła zaskoczyć widzów, prezentując na początku marca 2019 zapowiedź zwieńczenia adaptacji sagi George'a R. R. Martina. Co kryje się w trwającym niecałe dwie minuty trailerze?

"Gra o tron" sezon 8 - co wydarzy się w serialu?

Zwiastun zaczyna się od zbliżenia na przerażoną twarz Aryi Stark. Dziewczyna ucieka ciemnym korytarzem. Prawdopodobnie znajduje się w Winterfell, a widzowie są świadkami ataku Białych Wędrowców na siedzibę Starków.

Przeczytaj także

Całkiem możliwe, że na potrzeby zwiastuna wymazano cyfrowo postać, która goni Aryę. Być może jest to jeden z popleczników Nocnego Króla, ale nie wykluczone, że w pościg za młodą Starkówną rzucił się ktoś inny. 

Gra o tron Fot. foto: kadr z serialu Gra o tron

Widzimy też przerażenie na twarzach osób, które ukryły się w krypcie Winterfell. W tle możemy dostrzec Goździk i małego Sama. Prawdopodobnie katakumby mają pełnić funkcję schronu dla kobiet i dzieci. 

Pojawia się również flota Greyjoyów. Jednak dowódcą jednego ze statków jest tajemnicza postać, przypominająca Jaimego Lannistera. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że okrętami dowodzi Harry Strickland - szef Złotej Kompanii, który ostatnimi czasy wkupił się w łaski Cersei. Potwierdza to zbroja, którą nosi oraz wojownicy Lannisterów, czekający na jego rozkazy. Strickland pojawia się również w dalszej części zwiastuna, stojąc przed Żelaznym Tronem i słuchając poleceń królowej. 

Gra o tron Fot. foto: kadr z serialu Gra o tron

W zwiastunie pojawia się również potwierdzenie, że Beric Dondarrion i Tormund przeżyli walkę o Mur. Wojownicy stoją w ciemnym korytarzu rozświetlonym światłem ognistego miecza. Być może przybyli do Winterfell, by ostrzec mieszkańców przed armią nieumarłych stworów. 

Gra o tron Fot. foto: kadr z serialu Gra o tron

Jednym z ważniejszych fragmentów zapowiedzi jest scena, w której Jon Snow i Daenerys Targaryen znajdują się w krypcie Winterfell. Bękart stoi przed grobem swojej prawdziwej matki - Lyanny Stark. Prawdopobnie dowie się o swoim pochodzeniu i zda sobie sprawę z faktu, że uprawiał seks z własną ciotką. Potwierdzeniem tego domysłu może być późniejszy fragment rozgrywający się w zagajniku magidrzew. 

Gra o tron Fot. foto: kadr z serialu Gra o tron

Widzimy również  Aryę, w kuźni, która podnosi tajemnicze ostrze. Prawdopodobnie jest to broń wykonana ze smoczego szkła - jedynego materiału skutecznego w walce z nieumarłymi. 

Gra o tron Fot. foto: kadr z serialu Gra o tron

Pod koniec widzimy również Jona i Daenerys zmierzającego w kierunku dwóch pozostałych przy życiu smoków. Możliwe, że Snow dosiądzie stworzenia i wspólnie ze swoją ciotką przeprowadzą ognisty nalot na armię Nocnego Króla

Gra o tron Fot. foto: kadr z serialu Gra o tron

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera?

Czy przypuszczenia się potwierdzą? Fani serialu od dawna snują różnorodne domysły na temat nowego władcy Siedmiu Królestw. Teorie są bardzo zróżnicowane - od tych najbardziej oczywistych scenariuszy po naprawdę pesymistyczne przewidywania dalszych losów Westeros. Które z nich się sprawdzą? Przekonamy się już 15 kwietnia 2019 roku, kiedy na stacji HBO i w aplikacji HBO GO zadebiutuje pierwszy z sześciu odcinków finałowego sezonu "Gry o tron". 

>>Zobacz też: Kiedy zacząć oglądanie "Gry o tron", żeby wyrobić się przed premierą 8. sezonu?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.