"Gra o tron": najlepsze sceny rozbierane Daenerys Targaryen

Kamil Kacperski
07.01.2019 16:43
"Gra o tron": najlepsze sceny rozbierane Daenerys Targaryen Fot. kadr z serialu

Koniec "Gry o tron" zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, skończą się również sceny z nagością głównych bohaterów, które są prawie tak słynne jak sam serial. Przyjrzyjmy się najlepszym sekwencjom, w których pojawia się naga Emilia Clarke. 

Już w kwietniu 2019 roku nastąpi premiera 1. odcinka ostatniego, 8. sezonu "Gry o tron". Serial od 2011 roku cieszy się ogromną popularnością, a tacy aktorzy jak Sophie Turner, Maisie Williams, Kit Harington i Emilia Clarke mogą się teraz chwalic występami w dużych, hollywoodzkich produkcjach, takich jak "X-Men"/"New Mutants" (Turner i Williams), "Jak wytresować smoka" (Harington), czy "Terminator" i "Solo: A Star Wars Story" (Clarke). 

Fanom serii na pewno będzie brakowało charyzmatycznych postaci, niezwykle interesujących gierek politycznych i fabuły, w której żaden z bohaterów nie był bezpieczny. Do tej listy warto również dodać sceny rozbierane w "Grze o tron" - produkcja bardzo liberalnie podchodziła do pokazywania nagości na ekranie telewizorów i chociaż w późniejszych sezonach odkryte narządy rozrodcze nie pojawiają się zbyt często, to w pierwszych odcinkach nagość towarzyszyła bohaterom na każdym kroku. Skupmy się jednak na jednej postaci, a konkretnie na Daenerys Targaryen, Matce Smoków i Prawowitej Królowej Westeros. 

Najlepsze rozbierane sceny Daenerys z Gry o tron

Postać Emilii Clark już w pierwszej scenie paraduje na ekranie nago. Jest bowiem przygotowywana przez swojego brata do wydania za mąż Khalowi Drogo (Jason Momoa). Daenerys jest dokładnie sprawdzana przez członka swojej rodziny, a następnie udaje się do kąpieli. Scenę (dostępną od 18. roku życia!) możecie zobaczyć nawet na Youtubie (!):

Daenerys i Khal Drogo w nagich scenach

Kolejne nagie sceny z Emilią Clarke w roli głównej widzimy jeszcze w trakcie 1. sezonu, kiedy to Khal Drogo i Daenerys kilkukrotnie konsumują swoje małżeństwo. Początkowo ich stosunki przypominają raczej gwałt, niż uprawianie miłości, ale z czasem kobieta (czy właściwie nastoletnia dziewczyna, jeśli wierzyć scenariuszowi) uczy męża szacunku do jej ciała, a ich miłość zaczyna kwitnąć i w końcu owocuje tym, że Daenerys zachodzi w ciążę. 

Matka smoków

Ostatnia scena 1. sezonu "Gry o tron" znów przedstawia nam nagą Emilię Clarke. Jednak tym razem powód braku odzienia jest uzasadniony tym, że Daenerys przetrwała pożar swojej chatki, w wyniku którego młoda kobieta stała się właścicielką-matką trzech małych smoczków -  Drogona, Viseriona i Rheagala. I w ten oto sposób rozpoczęło się budowanie królestwa Danny Targaryen - za życie męża otrzymała 3 smoczych synów, dzięki którym w końcu wróciła do swojej ojczyzny (od około 3:15):

Daenerys-kusicielka

W 3. sezonie Daenerys musiała w jakiś sposób zdobyć poparcie Daario Naharisa i jego kompanii najemniczej zwanej Drudzy Synowie. Przyłapana na kąpieli królowa nie bała się pokazać nago przed niedoszłym zabójcą, a między nią i Naharisem doszło w końcu do romansu, który zakończył się, gdy kobieta była zmuszona uciec przed atakiem Synów Harpii (koniec 5. sezonu):

>> Zobacz także: TOP 10 scen seksu z "Gry o tron". Najpiękniejsze i najdziwniejsze momenty z serialu  <<

Daenarys, Niespalona

Wspomniany wcześniej atak Synów Harpii powoduje, że Khaleesi trafia do rąk Khala Moro, jednego z przywódców wędrujących ludów. Mimo gróźb, pobratymcy jej zmarłego męża nie okazują jej szacunku (oprócz tego, że nie uczynili z niej seksualnej niewolnicy), co doprowadza do tego, że w ramach sprytnego planu, Daenerys pokazuje im dlaczego nazywa się "Niespaloną". Jest to jedna ze scen pokazujących prawdziwą potęgę "prawowitej" spadkobierczyni Żelaznego Tronu:

Daenerys i Jon Snow - naga scena

Stało się - po 7 sezonach "Gry o tron" ścieżki Jona Snowa i Daenerys Targaryen nareszcie się przecięły. Mężczyzna i kobieta zawiązują sojusz, przez który przeżywają mnóstwo tragicznych przygód (śmierć Viseriona, średnio udana wizyta w Królewskiej Przystani i wizja walki z Nocnym Królem). To powoduje, że bohaterowie zbliżają się do tego stopnia, iż w końcu Jon Snow odwiedza Daenerys w jej kajucie. Jedna z ostatnich scen serii 7 może się okazać jednocześnie jedną z najważniejszych:

Kiedy premiera 8. sezonu Gry o tron?

I chociaż do premiery 8. sezonu "Gry o tron" zostało jeszcze kilka miesięcy (trafi na HBO w kwietniu 2019 roku), to stacja wciąż nie chce pokazywać żadnych scen z nadchodzącej produkcji - dopiero na początku stycznia 2019 roku twórcy postanowili przedstawić dosłownie kilkusekundowy fragment nowego odcinka, w którym Sansa Stark (Sophie Turner) poznaje Daenerys i mówi jej, że "Winterfell jest twoje, Wasza Wysokość". To na razie jedyna scena z 8. sezonu "Gry o tron", którą dane nam było zobaczyć. Kto wie, może HBO tym razem nie wypuści żadnego zwiastuna produkcji? O tym przekonamy się w nadchodzących miesiącach. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.