TOP 11 scen seksu z "Gry o tron". Najpiękniejsze i najdziwniejsze momenty z serialu

Natalia Hluzow
27.11.2018
Aktualizacja: 03.02.2020 14:44
TOP 11 scen seksu z "Gry o tron". Najpiękniejsze i najdziwniejsze momenty z serialu Fot. kadr z serialu "Gra o tron"

Jeśli chodzi o sceny erotyczne, "Gra o tron" może poszczycić się wieloma "momentami". Które sceny seksu z "Gry o tron" były najmilsze dla oka, a które wzbudziły odrazę nawet najbardziej otwartych widzów?

"Gra o tron" słynie z wielu rzeczy i nie da się ukryć, że jedną z nich jest seks. Od pierwszego odcinka serial obfituje w sceny erotyczne, bez oporów ukazując nagie ciała aktorów i aktorek w rozmaitych sytuacjach i konfiguracjach. Czasem są to obrazy miłosnych uniesień dwójki zakochanych, jednak znacznie częściej sceny seksu w "Grze o tron" zakrawają o chore fantazje erotomana i są - delikatnie mówiąc - dziwne.

Które z nich najbardziej zapadły nam w pamięć? Jakim scenom seksu z "Gry o tron" należy się tytuł najpiękniejszych, a które wspominamy jako najbardziej kontrowersyjne momenty serialu? Prezentujemy TOP 11 scen seksu z "Gry o tron":

 1. SEXY: Robb i Talisa

Choć eksplozja miłości i pożądania między Robbem Starkiem i Talisą doprowadziły w prostej linii do krwawych godów, podczas których wymordowano niemal wszystkich Starków (w tym Robba i ciężarną Talisę), trzeba przyznać, że historia ich miłości na przekór wszelkim prawom i zasadom była jedną z najbardziej romantycznych w całym serialu, podobnie jak scena erotyczna, w której wzięli udział Richard Madden i Oona Chaplin.

2. CREEPY: Joffrey i prostytutki

Joffrey Baratheon bez wątpienia należał do najbardziej znienawidzonych postaci z "Gry o tron" z uwagi na swój wyjątkowo podły charakter. Jego zamiłowanie do znęcania się nad innymi poznaliśmy przede wszystkim dzięki jego relacji z Sansą Stark, jednak swoim zwyrodniałym fantazjom dawał upust głównie w kontaktach z prostytutkami. Do najbardziej przerażających należą te, w których podczas łóżkowych zabaw kazał Ros zakatować swoją koleżankę, a w jednym z kolejnych odcinków w podobnych okolicznościach zastrzelił ją z kuszy.

3. SEXY: Jon Snow i Ygritte

Zanim Jon Snow i Daenerys zapałali do siebie płomiennym uczuciem, młodzieniec - jeszcze jako zwiadowca Nocnej Straży - podczas wyprawy za mur poznał rudowłosą Ygritte, której wdzięki skusiły go do złamania ślubów czystości złożonych w bractwie. To właśnie z nią stracił dziewictwo, to ona wypowiedziała jedno z najsłynniejszych zdań serialu i - co istotne - to jej udało się usidlić Jona w prawdziwym życiu. Kit Harington i Rose Leslie są dziś małżeństwem.

4. CREEPY: Cersei i Jaime

Rodzeństwo Lannisterów zaskoczyło widzów swoją kazirodczą relacją już w pierwszym epizodzie "Gry o tron", jednak to, co zaszło w 3. odcinku 4. sezonu przeszło chyba najśmielsze oczekiwania nawet najbardziej bezpruderyjnych widzów. Jaime wziął Cersei siłą, opierając się o... zwłoki ich zmarłego syna. Trzeba przyznać, że twórcom "Gry o tron" być może brakuje dobrego smaku, ale z pewnością nie brak im wyobraźni.

5. CREEPY: Theon, Myranda i Violet

W "Grze o tron" nawet z pozoru wymarzony trójkącik może przyprawić o koszmary. Bardzo dotkliwie doświadczył tego Theon, kiedy w sali, gdzie był torturowany, pojawiły się nagle dwie seksowne kobiety. Zdrajca Starków momentalnie zapomniał o bólu i upokorzeniach z nadzieją na zaspokojenie swoich żądz, jednak jego radość nie trwała zbyt długo. Szybko okazało się, że jest to tylko kolejny element tortur dokonywanych przez Ramsaya, których finał sprawił, że Theon na zawsze stracił istotną cząstkę siebie. 

theon Fot. foto: kadr z serialu "Gra o tron"

6. SEXY: Loras i Renly

Mimo braku oporów przed ukazywaniem rozmaitych scen seksu, w "Grze o tron" stosunkowo niewiele jest obrazów miłości homoseksualnej. Do wyjątków należało uczucie łączące Lorasa Tyrella i Renly'ego Baratheona, którym na drodze stanęła oczywiście rychła śmierć najmłodszego z Baratheonów. Wcześniej mężczyźni zdążyli jednak niejednokrotnie dać fizyczny wyraz swojej miłości.

7. CREEPY: Margaery i Tommen

Trzeba przyznać, ze Margaery nie miała wielkiego szczęścia do facetów. Najpierw poślubiła geja, który spółkował z jej bratem (patrz wyżej), a następnie obiecano ją sadystycznemu Joffrey'owi. Kiedy ten zginął podczas ich wesela, Margaery postanowiono wydać za młodszego syna Cersei. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby przyszły król nie miał wówczas 12 lat i gdyby twórcy "Gry o tron" nie zdecydowali się bardzo dobitnie dać widzom do zrozumienia, że małżeństwo Tommena i Margaery zostało skonsumowane... To chyba trochę zbyt wiele nawet jak na "Grę o tron". 

8. SEXY: Daenerys i Khal Drogo

Daenerys i Drogo łączyło wyjątkowe uczucie, do którego każde z nich musiało dojrzeć na swój sposób. Choć ich relacja nie zaczęła się różowo, Danny wiedziała, że musi być coś, czym skłoni męża do większej bliskości. Z pomocą służącej udało jej się udobruchać męża, dzięki czemu Khal i Khaleesi stali się odtąd nierozłącznymi kochankami, a tym samym bohaterami bardzo seksownych scen.

9. CREEPY: Daenerys i Khal Drogo

W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć TEJ sceny - jednej z najbrutalniejszych, najbardziej drastycznych i kontrowersyjnych scen seksu w "Grze o tron", którą twórcy zaserwowali widzom już w 2. odcinku serialu. Większość fanów pamięta oczywiście Daenerys i Drogo jako parę z powyższego wideo, którą łączyło wielkie uczucie, jednak zanim Danny ujarzmiła swojego Khala, zalewała się łzami, kiedy ten gwałcił ją w swoim namiocie. Choć po obejrzeniu 7 sezonów "Gry o tron" na wielu fanach może to już nie robić wrażenia, w 2011 roku scena "seksu" Khala i Khaleesi wzbudziła wiele kontrowersji.

gra o tron Fot. foto: kadr z serialu "Gra o tron"

10. SEXY: Jon Snow i Daenerys

Związek Daenerys i Drogo, mimo początkowego niedopasowania, z pewnością był jednym z najbardziej płomiennych i głębokich w całym serialu. Wszyscy wiemy jednak, że to już przeszłość i że Daenerys zapomniała o Khalu, tak jak Jon zapomniał o Ygritte, kiedy po raz pierwszy zatopili się wzajemnie w swoim spojrzeniu. Nieświadomi łączących ich więzów krwi zatopili się w swoich objęciach (i nie tylko), co widzowie mogli podziwiać w finałowym odcinku 7. sezonu "Gry o tron". 

Jak rozwinie się ich intymna relacja, dowiemy się dopiero w kwietniu 2019, jednak scenę seksu Jona i Danny możemy przypominać sobie już teraz. W nieskończoność.

11. CREEPY: Arya i Gendry

Młodej Starkównie i bękartowi Roberta Baratheona kibicowano już od ich wspólnych podróży w 2. sezonie serialu. Gdy młodzi spotkali się ponownie w premierowym odcinku 8. sezonu "Gry o tron" fani byli przeszczęśliwi. Bańka szczęścia pękła jednak z hukiem w epizodzie drugim, w którym doszło między nimi do zbliżenia. Choć scena sama w sobie nie prezentuje niczego skandalicznego i kontrowersyjnego, to nie dość, że wydaje się wciśnięta na siłę, jako tak zwany fan service, kompletnie nie pasuje do postaci jaką jest Arya to na dokładkę jest zwyczajnie niezręczna. Wszystko z uwagi na fakt, iż choć Arya Stark jest już dojrzałą młodą kobietą, w oczach widzów na zawsze pozostanie małą dziewczynką z początkowych sezonów serialu.

Zobacz też: >> Maisie Williams opowiedziała o swojej scenie seksu <<

Jeśli chcesz sprawdzić, do czego jeszcze posuwają się twórcy filmów i seriali podczas kręcenia scen seksu, zobacz Top 10 filmów, w których aktorzy uprawiali prawdziwy seks oraz Najostrzejsze sceny seksu w serialach.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.