15.05.2019 12:40

"Gra o tron" - najnowszy odcinek jest najgorzej ocenianym epizodem w historii

Portal Rotten Tomatoes zebrał recenzje i opinie o najnowszym odcinku "Gry o tron". Według ich danych, "The Bells" zdobyło zaledwie 54% w agregatorze ocen.

Daenerys
foto: kadr z serialu

Nowe odcinki "Gry o tron" spotkały się z bardzo mieszanymi odczuciami fanów - o ile pierwsze 2 epizody 8. sezonu zostały przyjęte dość pozytywnie, o tyle od 3. widzimy dość stabilny spadek jeśli chodzi o zadowolenie fanów i oceny krytyków - Bitwa o Winterfell doczekała się wyniku na poziomie 75%, a następny 4. odcinek zdobył zaledwie 57% pozytywnych ocen. Najgorsze jednak dopiero nadeszło.

Gra o tron - 5. odcinek jest najgorzej ocenianym epizodem w historii

Najnowszy epizod "Gry o tron" zatytułowany "The Bells" zdobył całe 54% w serwisie Rotten Tomatoes. Na stronie możemy przeczytać, że głównym uzasadnieniem słabych ocen jest próba umieszczenia zbyt dużej ilości wątków fabularnych w zbyt małej ilości czasu:

"

Zbyt dużo fabuły zostało wrzucone do zbyt małej ilości odcinka. To powoduje, że niektórzy widzowie mogą być wyjątkowo niezadowoleni z obrotu spraw przedstawionych w tym epizodzie.  "

George R.R. Martin
George R.R. Martin
Przeczytaj także George R.R. Martin jednak nie ukończył nowych książek. Plotki nazwał "niedorzecznymi"

Najpewniej twórcom chodziło o wysokie stężenie śmierci, które przedstawiono w nowym epizodzie "Gry o tron" - w końcu zmarł m.in. Varys, Euron Greyjoy, a także Cersei i Jaimie Lannisterowie. To właśnie śmierć tej ostatniej pary była nieco rozczarowująca dla wielu fanów. 

Gra o tron - kiedy premiera?

Ostatni odcinek "Gry o tron" zadebiutuje już 20 maja 2019 roku na antenie HBO. Serial jest też dostępny na platformie HBO GO. 

Tagi: Seriale Gra o tron HBO HBO GO Gra o tron: sezon 8