04.07.2017 10:35

„Gra o tron” pobije w 8. sezonie rekord długości odcinków

Finalny sezon serialu opowiadającego o walce o Żelazny Tron rozszerzy każdy odcinek do długości filmu pełnometrażowego. 

„Gra o tron” pobije w 8. sezonie rekord długości odcinków
foto: kadr z serialu

7. sezon „Gry o tron” zamknie się w siedmiu odcinkach. Pierwszy z nich zadebiutuje 16 lipca 2017 roku. Poznaliśmy już czas trwania poszczególnych epizodów. Będą one najdłuższe w historii serialu - średni metraż odcinka to 63 minuty (najkrótszy będzie miał 50 minut, a najdłuższy 81 minut). Już ta seria ma nas powoli przyzwyczaić do 8. sezonu, gdzie odcinki będą oscylować w granicach 80-90 minut.

Informacja o tym została podana podczas konwentu „Gry o tron” – Con of Thrones. Zjawiła się tam Paula Fairfield, dźwiękowiec działająca przy produkcji HBO. Wyznała, że twórcy chcą pójść w ślady takich seriali, jak „Czarne lustro” oraz „Sherlock” i wydłużyć odcinki w finalnym sezonie. Wiadomość pojawiła się w sieci za sprawą jednego z uczestników konwentu:

Paula Fairfield ujawniła także, że w 7. sezonie ujrzymy sceny batalistyczne, które swoim rozmachem zdyskredytują wszystko to co do tej pory miał do zaoferowania serial HBO:

"

Przy każdym wcześniejszym sezonie twórcy dysponowali określonym budżetem na kilka dodatkowych ujęć ze smokami. Musieli rozplanować, jak je wykorzystać. W tym roku tak nie jest. Nie ma takich ograniczeń. "

Scenariusz pierwszego epizodu z 7. serii dostarczył David Hill, Bryan Cogman zajmie się drugim epizodem, zaś kolejne cztery napiszą Weiss i Benioff. Nowe odcinki „Gry o tron” będą reżyserowane przez Alana Taylora, Jeremy'ego Podeswę, Marka Myloda, a także Matta Shakmana, który nie był wcześniej związany z serią.

„Gra o tron” zakończy się na opisywanym 8. sezonie. Jednak HBO zapowiedziało, że powstanie pięć spin-offów serialu. Informację potwierdził sam George R.R. Martin.

Wydłużanie odcinków „Gry o tron” to dobry pomysł?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Gra o tron