„Gra o tron” pobije w 8. sezonie rekord długości odcinków

Robert Skowronski
04.07.2017 10:35
„Gra o tron” pobije w 8. sezonie rekord długości odcinków Fot. kadr z serialu

Finalny sezon serialu opowiadającego o walce o Żelazny Tron rozszerzy każdy odcinek do długości filmu pełnometrażowego. 

7. sezon „Gry o tron” zamknie się w siedmiu odcinkach. Pierwszy z nich zadebiutuje 16 lipca 2017 roku. Poznaliśmy już czas trwania poszczególnych epizodów. Będą one najdłuższe w historii serialu - średni metraż odcinka to 63 minuty (najkrótszy będzie miał 50 minut, a najdłuższy 81 minut). Już ta seria ma nas powoli przyzwyczaić do 8. sezonu, gdzie odcinki będą oscylować w granicach 80-90 minut.

Informacja o tym została podana podczas konwentu „Gry o tron” – Con of Thrones. Zjawiła się tam Paula Fairfield, dźwiękowiec działająca przy produkcji HBO. Wyznała, że twórcy chcą pójść w ślady takich seriali, jak „Czarne lustro” oraz „Sherlock” i wydłużyć odcinki w finalnym sezonie. Wiadomość pojawiła się w sieci za sprawą jednego z uczestników konwentu:

Paula Fairfield ujawniła także, że w 7. sezonie ujrzymy sceny batalistyczne, które swoim rozmachem zdyskredytują wszystko to co do tej pory miał do zaoferowania serial HBO:

Przy każdym wcześniejszym sezonie twórcy dysponowali określonym budżetem na kilka dodatkowych ujęć ze smokami. Musieli rozplanować, jak je wykorzystać. W tym roku tak nie jest. Nie ma takich ograniczeń.

Scenariusz pierwszego epizodu z 7. serii dostarczył David Hill, Bryan Cogman zajmie się drugim epizodem, zaś kolejne cztery napiszą Weiss i Benioff. Nowe odcinki „Gry o tron” będą reżyserowane przez Alana Taylora, Jeremy'ego Podeswę, Marka Myloda, a także Matta Shakmana, który nie był wcześniej związany z serią.

„Gra o tron” zakończy się na opisywanym 8. sezonie. Jednak HBO zapowiedziało, że powstanie pięć spin-offów serialu. Informację potwierdził sam George R.R. Martin.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.