12.03.2019 10:42

"Gra o tron" - poznaliśmy czas trwania odcinków 8. sezonu

HBO nareszcie zdradziło czasy trwania odcinków ostatniego sezonu "Gry o tron". Czy twórcy dotrzymali słowa i każdy odcinek będzie niczym film pełnometrażowy?

Jon Snow
foto: kadr z serialu

Do premiery 8. sezonu "Gry o tron" pozostało już niewiele czasu, w związku z tym w połowie marca 2019 roku poznaliśmy czasy trwania ostatnich odcinków. Twórcy już na rok przed premierą chwalili się, że każdy epizod finałowego będzie niczym "pełnoprawny film pełnometrażowy". Portal Winter Is Coming (cóż, jasne jest czym się inspirowali podczas wymyślania nazwy) poinformował, że 1. odcinek będzie trwał 54 minut, natomiast 2. epizod liczy 58 minut. 

Gra o tron - znamy czasy trwania ostatnich odcinków

Natomiast na podstronie Reddita zwanej "Freefolk" możemy się dowiedzieć, że dzięki majstrowaniu przy adresie URL na stronie HBO, poznamy czasy trwania pozostałych 4 epizodów "Gry o tron". Jeżeli wierzyć ów "hakerom", kolejne odcinki będą trwały kolejno: 60 minut, 78 minut, 80 minut i 80 minut. Oznacza to, że równo połowa 8. serii będzie faktycznie przypominała filmy pełnometrażowe pod względem długości. 

reddit

Nie mniej, 3 odcinki oscylujące w granicach godziny nie do końca satysfakcjonują fanów, którym obiecano "pełnometrażowe filmy". W komentarzach na ów podstronie Reddita czytamy, że "zakończenie będzie piękne, ale niepotrzebnie przyspieszone". Warto jednak pamiętać, że liczy się jakość, a nie ilość. Możemy być pewni, że wszelkie żale kierowane pod adresem twórców pójdą w niepamięć, gdy okaże się, że 8. sezon "Gry o tron" będzie jednym z najlepszych zakończeń serialu telewizyjnego w historii. 

Daenerys Gra o tron
Daenerys Gra o tron
Przeczytaj także "Gra o tron": najlepsze sceny rozbierane Daenerys Targaryen

Gra o tron - kiedy premiera 8. sezonu?

A czy tak faktycznie będzie? Tego dowiemy się już na przestrzeni kwietnia i maja 2019 roku, kiedy wyemitowane zostaną ostatnie odcinki "Gry o tron". Premierowy epizod 8. sezonu pojawi się na antenie HBO już 14 kwietnia 2019 roku. Program jest również dostępny na platformie HBO GO. 

Zobacz także: >> Ilu nagich aktorów pojawia się w Grze o tron? <<

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Gra o tron HBO Gra o tron: sezon 8