23.04.2019 14:52

"Gra o tron" - poznaliśmy najlepiej zarabiające gwiazdy serialu HBO

W gazecie "Cosmopolitan" pojawiła się lista aktorów "Gry o tron", w których poinformowano o wysokości ich wypłat. Którzy artyści zarabiają na serialu najwięcej?

Game of Thrones Cast
foto: Alan Lewis Media / SplashNews.com/East News/pixabay

Finałowy sezon "Gry o tron" będzie definitywnie najdroższą serią 6 odcinków w historii telewizji. HBO musi zainwestować nie tylko w drogie efekty specjalne potrzebne, by powołać do życia smoki, armię Nocnego Króla, czy "ulepszyć" widoki w Winterfell i okolicy, ale musi też zadbać o swoje największe gwiazdy, które dzięki występowi w serialu stały się jednymi z najgłośniejszych nazwisk w Hollywood. I trzeba przyznać, że aktorzy z głównej obsady nie mają raczej na co narzekać, jeśli chodzi o przelewy, które otrzymują od HBO.

Gra o tron - ile zarabiają gwiazdy serialu?

Magazyn "Cosmopolitan" podzielił się bowiem zestawieniem najlepiej zarabiających gwiazd "Gry o tron", które za każdy odcinek serialu inkasują setki tysięcy dolarów. W zestawieniu wymieniono kilka najbardziej rozpoznawalnych nazwisk. W "najwyższej drużynie" znajdziemy Kita Haringtona, Emilię Clarke, Nikolaja Coster-Waldau, Petera Dinklage'a i Lenę Headey. Bohaterowie wcielali się w głównych bohaterów od 1. odcinka 1. sezonu "Gry o tron", w związku z tym otrzymują wynagrodzenie w wysokości około 500 tysięcy dolarów za jeden odcinek serialu. Łącznie otrzymają zatem za ostatni sezon około 3 milionów (liczy on 6 odcinków). 

Business Insider zajął się natomiast postaciami, które są w serialu bardzo ważne, ale zajmują nieco mniej czasu ekranowego, niż wspomniana piątka - takie aktorki jak Sophie Turner i Maisie Williams mają otrzymywać za pojedynczy odcinek około 175 tysięcy dolarów. Turner przyznała jednak w wywiadzie z Harper's Bazaar, że nie zazdrości wyższej pensji innym, ponieważ wszystko jest spowodowane ilością pracy. Jako przykład podała zdjęcia z udziałem Kita Haringtona, który musiał spędzić łącznie około 70 nocy na Islandii i w północnej Irlandii:

"

Kit ma więcej pieniędzy ode mnie, ale to dlatego, że miał większą rolę. A w ostatnim sezonie miał jakieś 70 nocy zdjęciowych na północy Irlandii, a ja miałam może kilka z nich. Moim zdaniem zasłużył na swoją pensję. "

Wiemy, ile Henry Cavill zarobi za udział w serialu "Wiedźmin"
Wiemy, ile Henry Cavill zarobi za udział w serialu "Wiedźmin"
Przeczytaj także Wiemy, ile Henry Cavill zarobi za udział w serialu "Wiedźmin"

Gra o tron - kiedy premiera 3. odcinka 8. sezonu?

Efekty tej wysoko opłacanej pracy możemy podziwiać w emitowanych co poniedziałek odcinkach 8. sezonu "Gry o tron". Najbliższy z nich będziemy mogli zobaczyć już 29 kwietnia 2019 roku o godzinie 3:00 na antenie HBO. Kilka godzin później 3. epizod będzie dostępny na platformie streamingowej HBO GO. 

Tagi: Seriale Gra o tron HBO HBO GO