28.11.2016 13:18

„Gra o tron” przypomina „Stranger Things”?

Tak przynajmniej twierdzi Ellie Kendrick, czyli odtwórczyni roli Meery Reed w serialu HBO. Skąd takie wnioski?

„Gra o tron” przypomina „Stranger Things”?
foto: kadr z serialu; materiały prasowe

Telewizyjny świat fantasy i science fiction robi ostatnimi miesiącami, a nawet latami, duże kroki na przód. Powstaje obecnie ogrom najwyższej jakości produkcji, które zyskują sympatię widzów i uznanie krytyki. Przykładem ot choćby „Westworld”, słynna „Gra o tron” czy hit Netflixa, czyli „Stranger Things”, który doczeka się 2. sezonu.

Pomiędzy dwoma ostatnimi produkcjami trudno szukać punktów stycznych. Łączy je chyba jedynie fakt, że obie narobiły dużo szumu. Inaczej na to zagadnienie patrzy ciągnąca Brana przez Westeros Ellie Kendrick:

"

Oto mały chłopiec, który zostaje pogrążony w politycznym chaosie. Czuwa nad nim obca osoba, czyli Meera. Uwielbiam jego linię fabularną, bo jest zapomnianym dzieckiem, ale ma swoje niezwykłe moce, które dają o sobie znać. To przypomina mi trochę „Stranger Things”. Bran wydaje się mały i słaby, a jednak ma tę ogromną siłę i zdolności umysłu. To będzie jedna z najbardziej ekscytujących rzeczy w kolejnych odcinkach, ponieważ Bran może ujawnić całą przeszłość i przyszłość. "

Jak widać da się znaleźć elementy, które zbliżają bohatera „Gry o tron” do Jedenastki.

Tymczasem w sieci z nieoficjalnych źródeł pojawiły się pierwsze zdjęcia Jona Snowa, Sansy i Aryi z 7. sezonu „Gry o tron”. Najbardziej interesująco przedstawia się fotografia ostatniej z bohaterek. To ze względu na strój, który ma na sobie oraz widniejące za nią tło. Wszystko wskazuje na to, że Arya trafi w końcu do Winterfell:

Jak podają fanowskie strony internetowe obecnie realizowane są sekwencje wielkiej bitwy na planie w Hiszpanii. Zdjęcia do sceny batalistycznej, w której udział weźmie 500 statystów i 100 koni, mają potrwać 22 dni. Według nieoficjalnych wieści ma to być starcie między wojskami Daenerys i Lannisterów.

W sieci pojawiły się także zdjęcia z planu nowych odcinków produkcji HBO. Wynikało z nich, że możemy się spodziewać spotkania Jona Snowa i Daenerys. Internet obfituje także w pełną fabułę 7. sezonu „Gry o tron”. Serial z nowymi odcinkami wróci dopiero latem 2017 roku. Będzie to przedostatni sezon „Gry o tron”, ponadto produkcja HBO pokaże nam też mniej epizodów - będzie to kolejno 7 i 6 odcinków.

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Gra o tron Stranger Things