19.01.2018 13:48

Melisandre jednak powróci w 8. sezonie „Gry o tron”?

Choć ostatni raz widzieliśmy ją odchodzącą w dal w 7. sezonie serialu, okazuje się, że bohaterka może jednak pojawić się w finałowych odcinkach „Gry o tron”.

Melisandre jednak powróci w 8. sezonie „Gry o tron”?
foto: kadr z serialu "Gra o tron"

W ostatniej rozmowie, jaką Melisandre odbyła w „Grze o tron”, informuje ona Lorda Varysa, że wykonała już swoją misję, dlatego opuszcza Westeros i daje się do Volantis. Varys ostrzega ją, by nigdy nie wracała, jednak kapłanka twierdzi, że jest jej pisane umrzeć w tym dziwnym kraju...

Wszystko wskazuje na to, że jak powiedziała, tak zrobi, gdyż wcielająca się w nią aktorka, Carice van Houten, na swoim Instagramie dała do zrozumienia, że wraca na plan serialu.

Carice van Houten w drodze na plan „Gry o tron”

Jeden z fanów serialu o pseudonimie EveryFckngChicken wydedukował, że nagrane przez aktorkę wideo, które umieściła na Instagramie, ukazuje jej podróż samochodem po Wielkiej Brytanii w kierunku Linen Mill Studios w Corbet-Banbridge niedaleko Belfastu, gdzie aktualnie trwają zdjęcia do finałowego sezonu „Gry o tron”, m.in. do epizodów toczących się we wnętrzach Winterfell (plenery Winterfell są realizowane w Moneyglass). A stąd wiedzie już prosta droga do wysnucia wniosku, że Melisandre powróci, by zjednoczyć siły z dawnymi przyjaciółmi i wrogami przeciwko Nocnemu Królowi i hordzie Innych.

Przeznaczenie Melisandre

Postać Czerwonej Kapłanki, choć nie należy do głównych bohaterów, odegrała kluczową rolę w wielu istotnych momentach serialu i doczekała się nawet własnych memów (chodzi oczywiście o pamiętną scenę z naszyjnkiem).

melisandre

To właśnie ona stoi za tragedią Stannisa i spaleniem jego córki Shireen na stosie, ale też odpowiada za zmartwychwstanie Jona Snow. Można więc przypuszczać, że po powrocie do Westeros stanie właśnie po jego stronie jako wybrańca Pana Światła, którego przeznaczeniem (zdaniem Melisandre) jest pokonać Nocnego Króla. Jak potoczą się jej losy i czy faktycznie zobaczymy ją u boku Namiestnika Północy? O tym przekonamy się dopiero w 2019 roku, kiedy „Gry o tron” powróci na ekrany.

Czy Melisandre powinna wrócić, by pomóc Północy w walce z Innymi?

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Gra o tron