HBO oficjalnie potwierdziło datę premiery finałowego sezonu „Gry o tron”

Natalia Hluzow
05.01.2018 13:55
HBO oficjalnie potwierdziło datę premiery finałowego sezonu „Gry o tron” Fot. kadr z wideo

Stacja wreszcie ucięła wszelkie plotki i pogłoski i oficjalnie ogłosiła, kiedy „Gra o tron” powróci z 8. sezonem.

O tym, że ostatni sezon „Gry o tron” zobaczymy w 2019 roku mówiło się już od dawna. Często wspominali o tym aktorzy, którzy podczas wywiadów powątpiewali w to, by przed 2019 rokiem udało się dokończyć zdjęcia do 6 odcinków o długości pełnometrażowych filmów. A na początku grudnia 2017 Sophie Turner powiedziała otwarcie, że 8. sezon pojawi się dopiero 2 lata po premierze poprzedniego. Nigdzie jednak nie została opublikowana oficjalna informacja stacji, która odnosiłaby się do tych pogłosek. Aż do teraz.

4 stycznia 2018 roku HBO na swojej oficjalnej stronie wydało oświadczenie, że „Gra o tron” powróci z sześcioodcnkowym ósmym i finalnym sezonem w 2019 roku, co jednocześnie potwierdza także długość sezonu i fakt, że po nim serial zostanie zakończony.

W oświadczeniu czytamy również, że David Benioff i D.B. Weiss (twórcy serial) oraz David Nutter i Miguel Sapochnik będą reżyserami epizodów ostatniego sezonu, co także zapowiadaliśmy w jednym z naszych artykułów. Scenariusz, który skłonił ekipę i obsadę do wzruszeń i owacji na stojąco, napisali również David Benioff i D.B. Weiss wraz z Bryanem Cogmanem i Davem Hillem. Za produkcję, poza twórcami serialu, odpowiedzialni są Carolyn Strauss, Frank Doelger i Bernadette Caulfield oraz Bryan Cogman, Guymon Casady, Vince Gerardis i George R.R. Martin – autor „Pieśni Lodu i Ognia”, na której oparty jest ten największy hit HBO.

Z okazji ogłoszenia oficjalnej daty premiery, magazyn Entertainment Weekly opublikował ekskluzywne zdjęcie rodziny Starków:

Nie podano jeszcze dokładnego terminu, w którym zostanie wyemitowany pierwszy odcinek 8. sezonu „Gry o tron”, ale kiedy tylko go poznamy – od razu damy Wam znać!

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.