"Gra o tron": jak rozpocznie się ostatni sezon serialu?

Natalia Hluzow
02.11.2018 18:26
"Gra o tron": jak rozpocznie się ostatni sezon serialu? Fot. kadr z serialu "Gra o tron"

Pierwszy epizod 8. sezonu "Gry o tron" przyniesie wyczekiwany powrót bohaterów z Westeros i - jak się okazuje - sporo nawiązań do pilotażowego odcinka serialu.

Z początkiem listopada 2018 magazyn "Entertainment Weekly" dostarczył fanom "Gry o tron" sporo radości, prezentując pierwsze oficjalne zdjęcie z finałowego sezonu. Tradycyjnie też, poza premierowym zdjęciem na łamach EW pojawił się obszerny artykuł poświęcony nadchodzącej produkcji. HBO dba oczywiście o to, by pilnie strzeżone sekrety dotyczące ostatnich 6 odcinków nie wyszły na jaw, jednak zgodziła się na uchylenie rąbka tajemnicy, m.in. w temacie rozpoczęcia 8. sezonu "Gry o tron". 

"Gra o tron": ostatni sezon rozpocznie się tak, jak pilot serialu

Jak ujawnił magazyn EW, pierwszy odcinek 8. sezonu "Gry o tron" będzie pełen odniesień do epizodu, który w 2011 roku rozpoczynał cały serial. Starkowie będą witać w Winterfell sprzymierzone, królewskie wojska. Tyle, że zamiast Neda i Catelyn gości przyjmować będzie następne pokolenie - Sansa, Arya i Bran, natomiast na miejscu Roberta, Cersei i ich orszaku znajdzie się Daenerys i jej świta oraz powracający do domu Jon Snow. 

gra o tron 3 Fot. foto: kadr z pierwszego odcinka serialu "Gra o tron"

Na tym nie skończą się jednak nawiązania do samych początków "Gry o tron". Postawa Jona Snow, któremu przyjdzie bronić Winterfell przed nadchodzącą zimą, ma być zestawiona z podejściem Neda Starka do opowieści o Białych Wędrowcach. Pierwszy odcinek ma również przynieść wiele nieoczekiwanych spotkań, tak jak miało to miejsce w pilocie serialu.

Winterfell najważniejszym miejscem 8. sezonu "Gry o tron"?

Co ciekawe, ostatni sezon "Gry o tron" prawdopodobnie nie tylko rozpocznie się, ale także zakończy w Winterfell. Jak czytamy w tym samym artykule EW, najpewniej właśnie na terenie Starków rozegra się ostateczna bitwa żywych z umarłymi o przyszłość całego Westeros. 

Czy te prognozy się sprawdzą? I co jeszcze czeka nas w finałowych odcinkach jednego z najpopularniejszych seriali w historii telewizji? Na odkrycie wszystkich sekretów 8. sezonu "Gry o tron" przyjdzie nam poczekać do 2019 roku, kiedy ostatnie 6 odcinków trafi na antenę HBO.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.