22.04.2019 06:12

"Gra o tron" sezon 8: Co wydarzyło się w 2. odcinku? [NAJWAŻNIEJSZE FAKTY]

Drugi odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" za nami. Co wydarzyło się w odcinku? Czy któraś z postaci pożegnała się z serialem? Przedstawiamy najważniejsze fakty. UWAGA! ARTYKUŁ ZAWIERA SPOILERY.

"Gra o tron" S08E02, foto: kadr z odcinka
"Gra o tron" S08E02, foto: kadr z odcinka

Za nami 2. odcinek 8. sezonu "Gry o tron". Po raczej spokojnym odcinku premierowym, nadszedł w końcu czas, by atmosfera znacząco się zagęściła, byśmy mogli odczuć grozę jaką niesie ze sobą armia umarłych oraz stawkę, o jaką toczy się wielka wojna. Co wydarzyło się w 2. odcinku 8. sezonu "Gry o tron"? Czy któryś z bohaterów pożegnał się z życiem w najnowszym epizodzie? Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery z 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron". Czytasz na własną odpowiedzialność.

"Gra o tron" 8. sezon - co wydarzyło się w 2. odcinku?

W drugim odcinku ósmego sezonu "Gry o tron" przyszło nam obserwować, jak bohaterowie mierzą się ze swoją przeszłością oraz przygotowują się do nadchodzącego starcia. Jaime Lannister przybył do Winterfell, gdzie nie spotkał się z ciepłym przyjęciem. Zarówno królowa Daenerys Targaryen, jak i lady Winterfell Sansa Stark, okazały brak zaufania wobec Królobójcy, wytykając mu zbrodnie, jakich dopuścił się przeciw ich rodzinom. W obronie Lannistera stanęła jednak jego wierna towarzyszka, Brienne z Tarthu. Gdy wyszło na jaw, że Cersei Lannister nigdy nie zamierzała wesprzeć Północy, a co więcej, weszła w posiadanie Złotej Kompanii, również Tyrion Lannister chwilowo stracił przychylność swej królowej. Drugi odcinek z pewnością ucieszył wszystkich fanów Aryi Stark i Gendry'ego, gdyż między młodymi doszło w zbliżenia, na które wielu widzów czekało już od pierwszych sezonów serialu. Doszło również do krótkiej chwili pojednania na linii Daenerys-Sansa, która jednak szybko została przerwana, pytaniem Starkówny o los Północy po wygranej wojnie.

Sansa Stark i Daenerys Targaryen, foto: kadr z 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron" 8. sezon 2. odcinek - Aegon Targaryen dziedzicem Żelaznego Tronu

W drugim odcinku ósmego sezonu "Gry o tron" doszło do bardzo ważnej sceny, w której Daenerys Targaryen poznała prawdziwą tożsamość Jona Snow, który w rzeczywistości jest członkiem rodu Targaryenów i jej bratankiem. Bohater wyznał Matce Smoków, kim byli jego prawdziwi rodzice, co spotkało się z dość ofensywną reakcją ze strony Niespalonej, gdyż oznacza to, że nie ma ona praw do Żelaznego Tronu. Ich rozmowa została jednak przerwana przez sygnał o nadejściu Innych.

Daenerys Targaryen i Jon Snow: foto: kadr z 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"
Gry o tron
Gry o tron
Przeczytaj także Historia walki o Żelazny Tron w skrócie. Zobacz animowaną zapowiedź finału "Gry o tron"

"Gra o tron" 8. sezon 2. odcinek - Nadciąga wojna

W trakcie niemalże całego epizodu drugiego obserwujemy bohaterów szykujących się do nadchodzącej bitwy. Gdy wszyscy zebrani zajęli się próbą opracowania strategii wojennej, Bran Stark wyjawił, że to on jest głównym celem Nocnego Króla, z uwagi na fakt bycia Trójoką Wroną, podnosząc tym samym, że powinien służyć jako przynęta. W Winterfell zjawił się również Theon Greyjoy, zapewniając, że pragnie walczyć w obronie Starków i chronić przede wszystkim Brana, którego niegdyś zdradził. Mieliśmy okazję obserwować wiele wspólnych scen z udziałem Jaime'a Lannistera i lady Brienne, która od tej pory (za sprawą Lannistera) zalicza się w poczet Rycerzy Siedmiu Królestw. Dowiedzieliśmy się również, że Beric Dondarrion, z bliżej nieznanych powodów, został wykreślony z listy Aryi Stark, co oznacza, że nie musi się już obawiać młodej Starkówny.

Brienne z Tarthu pasowana na Rycerza przez Jaime'a Lannistera, foto: kadr z 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron" 8. sezon 2. odcinek - Kto zginął?

W 2. odcinku 8. sezonu "Gry o tron" obyło się bez trupów. Żaden z bohaterów nie pożegnał się z życiem, jednak ten stan rzeczy, z całą pewnością, już wkrótce ulegnie zmianie. W epizodzie 3. dojdzie do bitwy, która, jeśli wierzyć zapewnieniom, będzie największą i najbardziej spektakularną bitwą w historii telewizji. Jak się zatem można spodziewać, trup ścielić się będzie gęsto. W drugim odcinku nie pożegnaliśmy żadnego z bohaterów, jednak mieliśmy w końcu okazję zobaczyć dawno nie widzianego ulubieńca fanów, wilkora Jona Snow - Ducha.

Duch, Samwell Tarly i Jon Snow, foto: kadr z 2. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

"Gra o tron" 8. sezon 2. odcinek - gdzie oglądać?

Drugi odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" dostępny jest na platformie HBO GO. Telewizyjna emisja odbędzie się w poniedziałek 22 kwietnia 2019 roku o godzinie 20:10 na kanale HBO oraz o 21:00 na kanale HBO3.

Zobacz też: >> "Gra o tron" 8: gdzie, kiedy, o której godzinie oglądać? <<

Natalia Nowecka
Tagi: Gra o tron HBO HBO GO Gra o tron: sezon 8